Dodana: 23 styczeń 2017 13:20

Zmodyfikowana: 23 styczeń 2017 13:20

Spotkania z florą na Uniwersytecie w Białymstoku

Botanicy z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na kolejne „Spotkania z florą”. Zajęcia odbędą się w lutym i w marcu.

Ilustracja do artykułu Storczyki.jpg

Podczas cyklu wykładów i warsztatów naukowcy opowiedzą m.in. o ciekawostkach z życia storczyków. To bardzo różnorodna grupa roślin okrytonasiennych, a jej relacje z zapylaczami są niezwykłe – storczyki potrafią nagradzać lub oszukiwać owady. Uczestnicy „Spotkań florą” będą też mogli poznać niespotykane formy i nieznane właściwości grzybów, dowiedzieć się skąd i jak przywędrowały do nas obce gatunki roślin, a także czy są one zagrożeniem dla bioróżnorodności. Będzie można przyjrzeć się roślinnym pyłkom pod mikroskopem oraz posłuchać o tym, co paleobotanika mówi o przeszłości człowieka.

Spotkania będą odbywały się w Instytucie Biologii w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Liczba miejsc na wykładach i warsztatach jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmuje mgr Beata Ostrowiecka – mailowo pod adresem b.ostrowiecka@uwb.edu.pl lub telefonicznie pod numerem 85 738 84 30.

Szczegółowy harmonogram można znaleźć pod adresem
https://biologia.biol-chem.uwb.edu.pl/aktualnosci/spotkania-z-flora-93/

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook