Dodana: 31 styczeń 2017 13:38

Zmodyfikowana: 31 styczeń 2017 13:38

Ponad 220 tys. zł zdobył Uniwersytet w Białymstoku w ministerialnym programie Ścieżki Kopernika 2.0

Projekt białostockiej uczelni, zatytułowany „Kryminalne zagadki Kampusu UwB”, znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej. Dzięki dotacji uniwersytet zorganizuje ciekawe zajęcia dla uczniów podlaskich szkół ponadgimnazjalnych. Partnerem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, który pomoże m.in. przy promocji projektu.

Ilustracja do artykułu kryminalne zagadki.jpg

Uczestnicy projektu będą pracować w biologicznych i chemicznych laboratoriach nad rozwiązaniem kryminalnych zagadek. Uczelnia ma doświadczenie w organizacji edukacyjnych zabaw polegających na wyjaśnianiu przyczyn symulowanych zbrodni w kampusie - od kilku lat jest to jedna z atrakcji podczas Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Zajęcia w ramach projektu będą miały dużo bardziej naukowy charakter. Ich przygotowaniem i przeprowadzeniem zajmą się między innymi biolodzy, chemicy, prawnicy.

- Chcemy przekazywać uczniom wiedzę w niekonwencjonalnej formie, rozbudzać ich kreatywność, ciekawość, chęć pogłębiania wiedzy – mówi dr Karina Sachpazidu-Wójcicka z Uniwersytetu w Białymstoku, pełnomocnik rektora ds. projektów rozwojowych. – Prowadząc samodzielne badania będą też rozwijać takie umiejętności, jak krytyczne myślenie, sprawne posługiwanie się informacją czy analiza tekstu.

Realizacja projektu rozpocznie się w sierpniu 2017 roku i potrwa 2 lata. W sumie weźmie w nim udział 144 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w dwóch turach. Pierwsza rekrutacja ruszy we wrześniu bieżącego roku.

 

Więcej o programie Ścieżki Kopernika 2.0

(opr.mk)

 

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook