Dodana: 16 marzec 2021 08:54

Zmodyfikowana: 16 marzec 2021 09:32

Rozpoczynają się zajęcia na Białostockim Uniwersytecie Dziecięcym

Politechnika Białostocka (PB) zaprasza do udziału w konferencji prasowej na temat rozpoczęcia zajęć w projekcie pt. „Politechnika Białostocka – Białostocki Uniwersytet Dziecięcy”. Konferencja odbędzie się w najbliższą środę (17.03) o godz. 10.30 w Centrum Nowoczesnego Kształcenia PB. Weźmie w niej udział marszałek Artur Kosicki. Spotkanie w formie online będzie dostępne na profilu facebookowym Województwa Podlaskiego.

Logo Białostocki Uniwersytet Dziecięcy

Białostocki Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, od samego początku cieszące się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. PB BUD funkcjonuje w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który ukończyło blisko 1600 małych absolwentów.

Głównym celem PB BUD jest wspieranie edukacji młodzieży szkolnej oraz rozbudzanie w nich ciekawości naukowej i zainteresowania przedmiotami ścisłymi. W ramach Uniwersytetu organizowane są zajęcia z zakresu nauk technicznych, w tym automatyki i robotyki, zajęcia z matematyki i podstaw programowania, architektury, projektowania, dziennikarstwa radiowego.

W roku akademickim 2020/2021 w ramach PB BUD naukę rozpocznie 40 małych żaków z klas IV-VI szkół podstawowych, którzy zgłębiać będą tajniki nauk ścisłych. Oprócz zajęć realizowanych przez pracowników Politechniki Białostockiej, najmłodsi razem z Galerią im. Sleńdzińskich poznają tajemnice malarstwa.

Tegoroczna edycja będzie inna niż poprzednie, ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Zajęcia zaplanowane zostały w formie zdalnej. Prowadzone będą w czasie rzeczywistym w formie warsztatów z aktywnym udziałem uczestników.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 20 marca 2021 roku.

TEMATY ZAJĘĆ:

  • Programowanie na wesoło
  • Budujemy samolot zdalnie sterowany
  • Fascynująca i magiczna matematyka
  • Tajemnice malarstwa: przepis na kompozycję
  • Dostrzec niewidzialne – poznajemy świat mikroskopu
  • Dziennikarstwo radiowe w praktyce
  • Światło – prawda czy fałsz?
  • Poznajemy Chiny z Klasą Konfucjańską PB

Partnerem projektu jest Samorząd Województwa Podlaskiego.

źródło: Politechnika Białostocka

oprac.: Paulina Dulewicz

red.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook