Dodana: 12 marzec 2018 12:05

Zmodyfikowana: 12 marzec 2018 12:05

Promocje habilitacyjne i doktorskie na UwB

11 doktorów habilitowanych i 62 doktorów – tylu badaczy uzyskało stopnie naukowe na Uniwersytecie w Białymstoku w 2017 roku. W środę, 14 marca 2018 r., odbędzie się uroczystość promocyjna, podczas której nowi doktorzy i doktorzy habilitowani odbiorą dyplomy.

Ilustracja do artykułu WPiP_UwB.JPG

Promocje doktorskie i habilitacyjne to naukowe święto uczelni - towarzyszy im uroczysta oprawa, a doktorzy składają dodatkowo przyrzeczenie, w którym obowiązują się m.in. do  zachowania życzliwej pamięci o uniwersytecie i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy. 6 doktorów habilitowanych oraz 22 doktorów, którzy stopnie uzyskali na UwB w 2017 r., to pracownicy uczelni.

 

Uniwersytet w Białymstoku posiada 11 uprawnień do doktoryzowania - w zakresie

ekonomii, prawa, pedagogiki, historii, socjologii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, fizyki, biologii, chemii oraz filozofii. Uczelnia ma też 6 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego w następujących dyscyplinach: prawo, ekonomia, historia, biologia, chemia i fizyka.

 

Uroczystość promocji odbędzie się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB przy ul. Świerkowej. Początek o godz. 12.00.

 

źródło: rzecznik UwB

facebook