Dodana: 17 listopad 2017 13:44

Zmodyfikowana: 17 listopad 2017 13:44

Programiści stają do boju – trwają zapisy na Białostocki Test Informatyków

Już po raz piąty Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej zaprasza młodych informatyków do konkursu z wiedzy! Zapisy potrwają do 20 listopada, a same zmagania przeprowadzone będą 29 listopada. Białostocki Test Informatyków organizowany jest przez liderów rynku IT w naszym regionie. Pula nagród wynosi 10.000 złotych.

Ilustracja do artykułu office-583841_960_720.jpg

Czym są zmagania białostockich Informatyków?

Konkurs przeznaczony  jest  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów, których pasją jest programowanie. Trzy zaplanowane grupy zadań są dostosowane do poziomu edukacji uczestników. – Studenci i uczniowie startują w swoich kategoriach, ale wszyscy mogą także wziąć udział w kategorii tematycznej  – to pozwala wyselekcjonować najlepszego zawodnika, bez względu na wiek. Liczy się wiedza i zaangażowanie – mówi dr hab. inż. Marek Krętowski, dziekan Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. W ramach konkursu zawodnicy będą zmagali się ze 100 pytaniami podzielonymi na 10 kategorii, w których znalazły się takie zagadnienia jak np. algorytmika, bazy danych, znajomość języków Java i C++ czy technologie webowe. – Nie ma jednak obowiązku udzielania odpowiedzi na pytania z każdej kategorii. Zdajemy sobie sprawę, że nie można być ekspertem od wszystkiego, dlatego niektóre pytania można pominąć, a do wyniku końcowego będą brane pod uwagę punkty z sześciu najlepiej ocenionych kategorii – dodaje dr hab. inż. Marek Krętowski. Więcej danych na temat zmagań konkursowych dostępne jest na stronie http://bti.pb.edu.pl/index.php.

Talent nie ma wieku

Zdajemy sobie sprawę, że w dobie wszechobecnych technologii młodzi bardzo szybko uczą się jej obsługi i związanych z tym zagadnień teoretycznych. To doskonałe warunki do rozwoju talentu już w bardzo młodym wieku. Tym bardziej cieszymy się, że w konkursie biorą udział nie tylko studenci, ale także młodsi adepci sztuki programowania. W tym roku pracownicy SoftwareHut w ramach współorganizowania BTI opracowali dla uczestników pytania z zakresu technologii Python i C# – mówi Mateusz Andrzejewski, CTO SoftwareHut - jednego ze sponsorów tegorocznej edycji. Każdy z uczestników, niezależnie od zajętego miejsca, może liczyć na certyfikat potwierdzający udział w konkursie i wynik otrzymany w poszczególnych kategoriach tematycznych. - Pytania, które układali nasi pracownicy, są na wysokim poziomie, ale jednocześnie skonstruowaliśmy je tak, że każdy, kto naprawdę interesuje się tematem i potrafi samodzielnie myśleć, będzie umiał na nie odpowiedzieć. To bardzo ważne dla nas – pracodawców. Nieustannie polujemy na młode talenty technologiczne, więc będziemy bacznie przyglądać się uczestnikom – dodaje z uśmiechem Andrzejewski.

Informatyczna gra warta świeczki

Organizatorzy zachęcają do rejestracji wszystkich zainteresowanych, bo nagrody są niebagatelne. Wygrani spośród studentów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 2500 zł za I miejsce, 1500 zł za II i 1000 zł za III lokatę na podium. Z kolei najlepszy uczeń, czyli taki, który otrzyma największą liczbę punktów ze wszystkich dziesięciu kategorii tematycznych, otrzyma tytuł laureata BTI. To, po zdanej maturze, upoważni wygranego do rozpoczęcia studiów na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw. Na laureatów II i III miejsca czekają wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Uhonorowane zostaną także trzy osoby z największą liczbą punktów w każdej z kategorii, a pierwsza z nich otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł.

Konkurs to nie tylko możliwość na wyłapanie talentów informatycznych, ale także szansa na integrację całej branży. Spotkają się nie tylko młodzi pasjonaci informatyki, ale także władze Politechniki Białostockiej oraz przedstawiciele firm informatycznych, które swoje biura mają w regionie podlaskim. – Będzie to idealna okazja do wymiany doświadczeń oraz ustalenia wspólnej strategii działań w trosce  o jak najwyższy poziom branży technologicznej w naszym regionie – mówi Mateusz Andrzejewski.

***

SoftwareHut to spółka z grupy kapitałowej TenderHut SA. W skład grupy kapitałowej TenderHut wchodzą 4 kooperujące ze sobą spółki zależne. SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane i wiele innych) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT. Solution4Labs świadczy usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do indywidualnych potrzeb laboratoriów. LegalHut świadczy usługi doradztwa prawnego i merytorycznego w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych w obszarze usług i produktów IT. ProtectHut skupia się na zagadnieniach z zakresu cybersecurity wspierając klientów we wdrażaniu europejskich dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

facebook