Dodana: 3 grudzień 2018 14:34

Zmodyfikowana: 3 grudzień 2018 14:34

O synchronizacji mózgów w komunikacji. Spotkanie z Kognitywistyką na UwB

Kolejne Spotkanie z Kognitywistyką odbędzie się 6 grudnia 2018 r., o godzinie 16.15 w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku (sala 108A). Jego gościem będzie jeden z twórców polskiej kognitywistyki – dr Tomasz Komendziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wygłosi wykład pt. „Synchronizacja mózgów w komunikacji. Motoryczne, mentalne i kulturowe konsekwencja zegara neuronalnego”.

Ilustracja do artykułu T_Komendziński_fot_Andrzej Romański.jpg

Jak zapowiada dr Komendziński, punktem wyjścia w jego wystąpieniu będzie „komunikacja jako podzielanie w sytuacji twarzą w twarz”. Następnie gość spotkania  będzie próbował odpowiedzieć na pytanie, co się dzieje wtedy w naszych umysłach i mózgach czyniąc z relacji komunikacyjnych relacje społeczne. 

Dr Tomasz Komendziński pracuje w Katedrze Kognitywistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz w Laboratorium Neurokognitywnym w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii na tymże uniwersytecie. W ostatnich latach przedmiotem jego zainteresowania naukowego są zaburzenia świadomości, komunikacja jako podzielanie, wizualizacja informacji i nauki oraz teoria i metodologia badań interdyscyplinarnych i transdyscyplinarnych, zwłaszcza w kognitywistyce.

 

 

facebook