Dodana: 15 styczeń 2016 08:22

Zmodyfikowana: 15 styczeń 2016 08:22

Mucha bohaterka, roślinni rekordziści i inne małe i duże biologiczne cuda. 15 stycznia Noc Biologów

Czy DNA świeci nocą? Jak wygląda biochemia od kuchni i jakie porosty można spotkać w Białymstoku – na te i inne trapiące dociekliwych pytania będzie można otrzymać odpowiedź już 15 stycznia podczas ogólnopolskiej akcji Noc Biologów.

Ilustracja do artykułu nocbiologow3_main_photo_detail.jpg

Od kilku lat w styczniu,  w jeden z piątkowych wieczorów biologiczne instytuty naukowo-badawcze organizują w całej Polsce Noc Biologów.
Ich celem jest zaprezentowanie – w przystępny sposób, czasem z przymrużeniem oka – czym zajmuje się współczesna biologia, a także pokazanie, że każdy zakątek otaczającego nas na co dzień świata jest pełen małych, biologicznych cudów.
Kolejna edycja akcji już w piątek 15 stycznia.

Wszystkie białostockie imprezy odbędą się po raz pierwszy w nowym budynku Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku w kampusie przy ulicy Ciołkowskiego 1J.

Uczestnicy tegorocznej białostockiej Nocy Biologów będą mogli między innymi sprawdzić czy DNA świeci nocą, dowiedzieć się jakie porosty można spotkać w Białymstoku, poznać biochemię od kuchni oraz tajemnice roślinnych rekordzistów, spotkać małą muszkę która stała się bohaterką genetyki lub wyjść na polowanie z nocnymi łowcami. Przez cały czas otwarte będzie również Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy.

- Ta Noc Biologów jest dla nas wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy możemy powitać naszych gości w nowym budynku, do którego wprowadziliśmy się wiosną 2015 roku. Jak zawsze, nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale mogą do nas przyjść zarówno grupy szkolne, jak i rodziny lub osoby indywidualne. Aby wziąć udział w zajęciach w ramach Nocy Biologów trzeba tylko zapisać się za pośrednictwem strony internetowej akcji. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto już teraz zajrzeć na stronę, wybrać coś ciekawego dla siebie i potwierdzić uczestnictwo – zachęca dr Paweł Brzęk z Instytutu Biologii UwB, lokalny koordynator Nocy Biologów.

 

Na Noc Biologów składają się warsztaty, pokazy i wystawy. Szczegółowy program pod adresem: www.nocbiologow.pl.




 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook