Dodana: 11 luty 2019 15:50

Zmodyfikowana: 11 luty 2019 15:50

Nauczyciele fizyki spotkają się na UwB

Dlaczego warto samodzielnie tworzyć pomoce naukowe? Jak opracowywać wyniki pomiarów przeprowadzanych w szkołach? Jakie pożytki płyną z nauczania interdyscyplinarnego? To niektóre tematy, jakie pojawią się podczas III Konferencji Nauczycieli Fizyki. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 marca 2019 r., na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku (kampus przy ul. Ciołkowskiego).

Ilustracja do artykułu fizyka_konferencja 2018_2.jpg

Do uczestnictwa w konferencji organizatorzy zapraszają nie tylko nauczycieli fizyki, ale również innych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca lutego, za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie internetowej konferencji, pod adresem http://physics.uwb.edu.pl/wf/knf2019/.

To już trzecie tego typu spotkanie, które organizuje Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z Polskim Towarzystwem Fizycznym oddział w Białymstoku oraz Polską Akademią Nauk oddział w Olsztynie i w Białymstoku. Celem konferencji jest integracja środowiska, poszerzanie kompetencji zawodowych nauczycieli oraz dzielenie się doświadczeniami z własnej pracy i przekazywanie aktualnych informacji.

Honorowym patronatem wydarzenie objął Rektor Uniwersytetu w Białymstoku.

Źródło: rzecznik UwB

facebook