Dodana: 12 marzec 2017 12:50

Zmodyfikowana: 12 marzec 2017 12:50

Marcowe spotkania z nauką na Wydziale Biologiczno-Chemicznym UwB

Jajko i jabłko pod lupą chemika, wykład o tym, co w piwie piszczy, warsztaty na temat naturalnych kosmetyków – to tylko niektóre z atrakcji podczas Dni Otwartych na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Do zabawy, pod hasłem Marcowe spotkania z nauką, pracownicy i studenci wydziału zapraszają od 16 do 18 marca.

Ilustracja do artykułu Dni WBCh_foto.jpg

Zajęcia zostały przygotowane z myślą o dwóch grupach uczestników. W czwartek oraz piątek (do godz. 14.00) biologię i chemię na wesoło będą poznawać uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W piątkowe popołudnie (od 16.00) oraz w sobotę z oferty mogą skorzystać indywidualni miłośnicy nauki – przede wszystkim dzieci od lat 5 wraz z opiekunami.

Będzie można samodzielnie wykonywać eksperymenty, odbędzie się też wielki turniej chemiczny o puchar Marii Skłodowskiej-Curie. Biolodzy opowiedzą o genetyce smoków, ale i o mikroświecie roślin. Można będzie poznać życie storczyków, gadów, motyli i bakterii. Dla odważnych serwowane będą super zimne lody i dymiące chrupki młodego naukowca. Organizatorzy przygotowali też dwa konkursy plastyczne - „Portret Marii Skłodowskiej-Curie” oraz „Wybrany fragment z życia”. Będzie można również zagrać w Chemiczne Scrabble i wylosować nagrody w Chemicznej Tomboli.

Na warsztaty, pokazy i zorganizowane zwiedzanie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy przyjmują:

- na atrakcje przygotowane przez Instytut Chemii – dr Agnieszka Wilczewska,
tel. 85 738 80 37, agawilcz@uwb.edu.pl

- na atrakcje przygotowane przez Instytut Biologii - dr Magdalena Świsłocka,
tel. 85 738 83 82.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram imprez można znaleźć pod adresem
https://biol-chem.uwb.edu.pl/media/uploads/2017/03/02/harmonogram.pdf

facebook