Dodana: 21 wrzesień 2016 10:27

Zmodyfikowana: 21 wrzesień 2016 10:27

Integracja badań w kognitywistyce UwB będzie gospodarzem XI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego

Sztuczna inteligencja, badania nad ewolucją umysłu, świadomością, językiem i poznaniem – to tylko część obszarów zainteresowań kognitywistyki – stosunkowo młodej, a przy tym bardzo szybko rozwijającej się dziedziny nauki. Jest to również dziedzina interdyscyplinarna: kognitywiści korzystają nie tylko z wiedzy psychologicznej, kulturoznawczej czy językoznawczej, ale także z technologii informatycznych czy neuronalnych.

Ilustracja do artykułu board-1364655_960_720.jpg

Integracja badań w kognitywistyce – to temat XI Zjazdu Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, który 22 września 2016 r. rozpocznie się w Białymstoku. Trzydniowe, prestiżowe wydarzenie naukowe zgromadzi blisko 150 badaczy.

 

Wykład inauguracyjny pt. „Perspektywy Kognitywistyki” wygłosi prof. Włodzisław Duch (UMK w Toruniu) - profesor nauk fizycznych specjalizujący się w fizyce komputerowej, informatyce stosowanej i kognitywistyce, nestor polskiej kognitywistyki.

 

Spotkanie organizuje Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne, przy wsparciu Uniwersytetu w Białymstoku. Największa podlaska uczelnia jest jednym z młodszych ośrodków kognitywistycznych w kraju – studia na kierunku kognitywistyka są w ofercie UwB od 2 lat.

 

Zjazd został objęty patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Wojewody Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

 

Obrady będą odbywały się na Wydziale Matematyki i Informatyki w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Zjazdu, pod adresem http://ptk.uwb.edu.pl/.

Źródło: rzecznik UwB

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook