Dodana: 16 kwiecień 2020 15:02

Zmodyfikowana: 16 kwiecień 2020 15:02

"Dziewczyny na Politechniki!". Czas na kierunki wirusoodporne!

Politechnika Białostocka wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy zapraszają na tegoroczną odporną na wirusa edycję ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny na Politechniki!". W tym roku zmieniono formę - akcja przenosi się do przestrzeni wirtualnej.

Ilustracja do artykułu kierunki wirusoodporne.jpg

Jednak jak zapewniają organizatorzy akcji, nie zmieniła się  idea: „chcemy przekonać dziewczyny do studiowania na uczelniach technicznych oraz do wyboru kierunków ścisłych.
Dodatkowo zaprezentowane zostaną  kierunki wirusoodporne, czyli takie, które nawet w czasach globalnego kryzysu dają bezpieczeństwo ciekawej, stabilnej pracy.”

Po czym poznać, czy dany kierunek jest "wirusoodporny"?
Trzeba zadać cztery pytania pomocnicze:

Czy daje możliwość pracy zdalnej?

Czy pozwala na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki?

Czy rozwija kompetencje przyszłości?

Czy pozwala mi zdobyć twardą wiedzę i praktyczne umiejętności?

 

W czwartek (23.04) w godzinach 14.00 - 17.30 pokazane zostaną przykłady kierunków wirusoodpornych, zainteresowani dowiedzą się, jak w praktyce wyglądają studia i co można po nich robić! Wydarzenie będzie prowadzone w internecie na żywo, każdy może w nim aktywnie uczestniczyć - po wcześniejszym zarejestrowaniu.

W programie krótkie debaty i interaktywne wystąpienia - w ciekawy i przystępny sposób, razem ze studentkami i absolwentkami uczelni z całej Polski oraz przedstawicielami dużych technologicznych firm, zaprezentowane będą  przyszłościowe kierunki studiów. Będzie można się też dowiedzieć  gdzie i na jakich zasadach można studiować.

  

- Zaprosimy do wirtualnych stoisk online, gdzie między 14:00 - 17.30 uczelnie z całej Polski będą prowadzić konsultacje i będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i zasad studiowania! – podkreślają organizatorzy.

 

Nasze niezwykłe studentki i absolwentki opowiedzą o biotechnologii, inżynierii biomedycznej oraz matematyce stosowanej. Będzie można porozmawiać z dziewczynami, które po studiach na Politechnice Białostockiej realizują swoje marzenia, wracają na naszą uczelnię, by uczyć innych.

Wybierz kierunek wirusoodporyny - zarejestruj się na bezpłatne wydarzenie on-line:

http://dziewczynynapolitechniki.pl/online/?fbclid=IwAR3kpHKnF6Dwei8lBGdIVEAAw4ohMXt6NwVnFUxOCCpz3SAhzCgEtO_mshA

 

 

Więcej o akcji "Dziewczyny na Politechniki", do której przystąpiło w tym roku prawie 20 uczelni na stronie: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/ 

źródło: rzecznik Politechniki Białostockiej
oprac. Aneta Kursa

 

facebook