Dodana: 18 październik 2018 13:14

Zmodyfikowana: 18 październik 2018 13:14

Dziesiąty semestr Studenckiego Pogotowia Lekcyjnego

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął kolejny nabór do akcji Studenckie Pogotowie Lekcyjne. Na zgłoszenia studentów – wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych w odrabianiu lekcji, organizatorzy czekają do 26 października. Dyżury w świetlicach rozpoczną się z początkiem listopada.

Ilustracja do artykułu SPL_zdjęcie z CARITAS.jpg

Akcja organizowana jest we współpracy z dwiema białostockimi organizacjami charytatywnymi, Caritas oraz Eleosem, i to do ich placówek trafią wolontariusze.  

 

- W tym semestrze wsparciem chcielibyśmy objąć 12 świetlic socjoterapeutycznych na terenie Białegostoku, Supraśla, Sokółki i Kuźnicy Białostockiej, a także rodzinny dom dziecka – mówi Katarzyna Dziedzik z UwB, koordynatorka akcji. I dodaje: – Ta pomoc jest ważna nie tylko dla dzieciaków ze świetlic. Także studenci będą mogli sporo się nauczyć. Praca na rzecz dzieci to okazja do zdobycia bezcennych doświadczeń, wzmocnienia kompetencji interpersonalnych i sprawdzenia się w kontakcie z innymi ludźmi. Niesienie pomocy potrzebującym daje satysfakcję, uczy empatii i wrażliwości na los innych.

 

Studenckie Pogotowie Lekcyjne ruszyło wiosną 2013 roku. Do tej pory w wolontariat zaangażowało się kilkuset studentów, głównie z Uniwersytetu w Białymstoku.

Większość dołącza do akcji na 1 czy 2 semestry, ale są i tacy, którzy pracują z dziećmi przez kilka lat. Łącznie żacy spędzili z podopiecznymi świetlic już ponad 4 tysiące godzin.

Więcej informacji o akcji, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej UwB:
http://www.uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/studenckie-pogotowie-lekcyjne/484e4bfdźródło: rzecznik UwB

facebook