Dodana: 10 wrzesień 2019 15:22

Zmodyfikowana: 10 wrzesień 2019 15:22

Czwartek ostatnim dniem rekrutacji na UwB

Tylko do najbliższego czwartku mogą rejestrować się kandydaci na studentów Uniwersytetu w Białymstoku. 12 września zakończy się rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne, a także zapisy na studia niestacjonarne. Wolne miejsca są zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich.

Ilustracja do artykułu Rektorat_publ.jpg

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia mogą wybierać spośród 13 kierunków. To biologia, chemia, ekobiznes, ochrona środowiska, fizyka, informatyka i ekonometria, matematyka, historia, studia wschodnie, filozofia i etyka, kulturoznawstwo, filologia polska oraz filologia. Na tym ostatnim do wyboru są jeszcze 4 moduły specjalizacyjne: filologia francuska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego), język francuski stosowany, z hiszpańskim, filologia rosyjska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka rosyjskiego oraz filologia rosyjska (dla kandydatów ze znajomością języka rosyjskiego).

 

Wolne miejsca są także na studiach stacjonarnych drugiego stopnia. Tu do wyboru jest 9 kierunków: chemia kryminalistyczna i sądowa, matematyka, fizyka, historia, socjologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, filologia polska oraz filologia (moduł filologia rosyjska – przekładoznawstwo).

 

W roku akademickim 2019/2020 UwB oferuje także studia niestacjonarne na 6 kierunkach. Można się zapisywać na administrację, bezpieczeństwo i prawo, ekonomię, kryminologię, pedagogikę oraz prawo.

 

Zapisy prowadzone są w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) i potrwają do północy 12 września. Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem https://uwb.edu.pl/rekrutacja.html. Ostateczna lista zakwalifikowanych będzie znana 27 września.

 

źródło: rzecznik UwB

 

 

facebook