Dodana: 29 maj 2020 15:45

Zmodyfikowana: 29 maj 2020 15:45

Bezpłatne szkolenie online z WOSu dla maturzystów na Wydziale Prawa UwB

Naukowcy z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) przygotują maturzystów do egzaminu z WOSu. Już we wtorek (02.06) tegoroczni absolwenci mogą wziąć udział w kolejnym spotkaniu online. Odbędzie się ono za pośrednictwem platformy Zoom o godz. 10. Zgłoszenia należy przysyłać w terminie do 31 maja. Do tej pory abiturienci uczestniczyli w zajęciach z Prawa Karnego.

Ilustracja do artykułu matura z uwb.jpg

Uniwersytet w Białymstoku od lat prowadzi kursy, szkolenia, wykłady czy akademie dedykowane właśnie maturzystom. Młodzi ludzie pod okiem nauczycieli akademickich mogą pogłębić swoją wiedzę, czasem nadrobić braki albo lepiej zrozumieć daną dziedzinę nauki.

W tym roku maturzyści również otrzymają wsparcie naukowców z UwB przed egzaminem dojrzałości, który rozpocznie się, wyjątkowo, 8 czerwca.

Specjalną ofertę dla absolwentów liceów i techników przygotował Wydział Prawa UwB. Wszystkich zainteresowanych maturzystów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu z WOSu, zaprasza na bezpłatne spotkanie online. Będzie to webinarium dotyczące prawa konstytucyjnego. Spotkanie zostanie przeprowadzone przez dr hab. Andrzeja Jackiewicza, eksperta z Katedry Prawa Konstytucyjnego i Systemów Politycznych Wydziału Prawa.

Jak poinformował dr hab. Andrzej Jackiewicz, podczas spotkania zostanie omówione czym jest prawo konstytucyjne, oraz jaka jest jego rola we współczesnym świecie i w Polsce. Dodał, że maturzyści dowiedzą się również jaki charakter mają przepisy prawa konstytucyjnego.

Spotkanie z maturzystami odbędzie we wtorek. Odbędzie się w formie webinaru. Chętni są proszeni o nadsyłanie zgłoszeń do 31 maja na adres promocja.wydzialu.prawa@uwb.edu.pl, w tytule wpisując "Prawo konstytucyjne w pigułce", w treści zaś swoje imię i nazwisko.

Będzie to już drugie takie spotkanie z maturzystami. W czasie pierwszego uczniowie dostali w pigułce prawo karne. Wykład prowadził prof. UwB Wojciech Filipkowski, kierownik Pracowni Kryminalistyki Wydziału Prawa. Matura z przedmiotu wiedza o społeczeństwie to przepustka na wiele kierunków studiów. Na Uniwersytecie w Białymstoku wynik z WOS jest brany pod uwagę m.in. przy rekrutacji na prawo, ekonomię, administrację, historię, socjologię czy filozofię.

Źródło/fot.: Uniwersytet w Białymstoku

oprac. Cezary Rutkowski

facebook