Dodana: 12 listopad 2019 18:13

Zmodyfikowana: 12 listopad 2019 18:13

Angielski i robotyka dla przedszkolaków

Gmina Suraż zorganizuje zajęcia dodatkowe dla 62 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Surażu, a gmina Radziłów dla 75 dzieci z grup przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Radziłowie. Dotacje, w wysokości blisko 200 tys. zł, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przyznał na ten cel zarząd województwa na dzisiejszym posiedzeniu (12 listopada).

zdjęcie z archiwum Wrót PodlasiaTargi książki w Białymstoku - Opera i Filharmonia Podlaska dzień 1-02.jpg

Przedszkolaki z Suraża skorzystają z lekcji angielskiego, zajęć komputerowych oraz z lekcji przedsiębiorczości. Natomiast nauczyciele podczas szkoleń podniosą swoje kompetencje zawodowe.

Wartość tego projektu wynosi 95,2 tys. zł, a wartość dofinasowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokryje 90 tys. zł. Projekt został zgłoszony na nabór przeprowadzony w ramach Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.

Przedszkolaki z gminy Radziłów podszkolą język angielski, będą miały również zajęcia taneczne, plastyczne, z robotyki, kodowania, zajęcia terenowe w Biebrzańskim Parku Narodowym, wyjazdy do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. W projekcie przewidziane jest także doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli w zakresie stosowania nowoczesnych metod nauczania.

Wartość projektu przekracza 106 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP sięga blisko 100 tys. zł. Projekt został zgłoszony w ramach LGD Biebrzański Dar Natury.

blm

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook