Dodana: 14 listopad 2014 13:41

Zmodyfikowana: 14 listopad 2014 13:41

Inauguracja Akademii Sześciolatka

Inauguracja piątej edycji Akademii Sześciolatka zgromadziła w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży liczne grono młodych zdobywców wiedzy. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych zostały pasowane na studentów PWSIiP i włączone do akademickiej społeczności. W najbliższych miesiącach będą  uczestniczyć w wykładach, a nawet w spotkaniach z doradcami zawodowymi.

- Życzę wam, naszym młodym studentom, abyście zawsze byli ciekawi świata  – powitał dzieci dr hab. Robert Charmas, Rektor PWSIiP.

Akademia Sześciolatka to inicjatywa, dzięki której najmłodsi oswajają się z rzeczywistością akademicką.
- Dzieciom należy przekazywać informacje w sposób bardzo klarowny. Oczywiście dla nas, prowadzących zajęcia, największą satysfakcją jest spontaniczna radość, jaką okazują maluchy, gdy zdobywają wiedzę – stwierdziła dr Krystyna Leszczewska, Prorektor PWSIiP.

W bieżącym roku w zorganizowanie Akademii Sześciolatka włączyło się Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji.
- Chcemy pokazać dzieciom zawody przyszłości, organizowaliśmy już analogiczne prelekcje dla gimnazjalistów, a teraz nasi doradcy zawodowi zmierzą się z prawdziwym wyzwaniem, czyli prowadzeniem zajęć dla bardzo młodego odbiorcy – powiedział Wojciech Kowalik, Dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji.
Pracownicy ŁCRE będą pojawiać się cyklicznie w przedszkolach i szkołach podstawowych, aby prezentować maluchom najciekawsze zawody.

W Akademii Przedszkolaka weźmie udział czternaście szkół i przedszkoli z Łomży oraz najbliższej okolicy. Dzieci będą co miesiąc gościć w PWSIiP na wykładach, dowiedzą się m.in. w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie ćwiczenia gimnastyczne rozwijają mózg i jakie bakterie żyją w organizmie człowieka, jak z domowych produktów żywnościowych można stworzyć chemiczne laboratorium i jakie są najgroźniejsze pułapki reklamy.   

Podczas uroczystej inauguracji Akademii Przedszkolaka w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dzieci wystąpiły z programami artystycznymi. Kilkuletni Alan Wiśniewski z Przedszkola Publicznego nr 14 przeczytał wierszyk:

 „Do przedszkola pod wiatraczkiem chodzę co dzień z kolegami,
Już od września zawsze rano w salach wspólnie się witamy.
Lubię bawić się i śpiewać, czytać, liczyć i rysować.
A gdy skończę już przedszkole, potem szkolę i liceum,
to na pewno, tak jak inni, chętnie będę tu studiować.” 

facebook