Dodana: 6 listopad 2019 13:48

Zmodyfikowana: 6 listopad 2019 13:48

3. miejsce w Rumunii dla robota PB

Przygotowują się do zawodów w Estonii, w grudniu jadą do Japonii. Teraz wrócili z medalem z Rumunii - członkowie Koła Naukowego Robotyków z Wydziału Mechanicznego PB w dniach 1-3 listopada br. brali udział w międzynarodowych zawodach robotycznych RobotChallenge w Bukareszcie.

Ilustracja do artykułu Sumomasters-na-zawodach-RobotChallenge-2019-w-Rumunii-5.jpg

Drużyna SumoMasters (Piotr Wasilewski, Łukasz Kotarski, Marcin Dziubek, Michał Falkowski, Jerzy Matusiewicz, Józef Szymelewicz, pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego), wystartowała w konkurencjach MegaSumo, MiniSumo, NanoSumo oraz Freestyle.

Studenci z Wydziału Mechanicznego zdobyli 3. miejsce w konkurencji NanoSumo. W kategoriach MiniSumo i MegaSumo najlepsze konstrukcje SumoMasters dotarły do ćwierćfinałów, a w kategorii Freestyle zostały sklasyfikowane na 5. miejscu.

RobotChallenge w Rumunii to największe zawody robotyczne rozgrywane w Europie. W tym roku do rywalizacji w Bukareszcie zgłosiło się ponad 600 zawodników z 17 krajów (Bułgaria, Kolumbia, Ekwador, Francja, Japonia, Grecja, Łotwa, Meksyk, Peru, Polska, Mołdawia, Rumunia, Rosja, Hiszpania, Tajlandia, Turcja oraz Wielka Brytania). Tym bardziej cieszy fakt, że zespół SumoMasters nadal pozostaje w ścisłej czołówce światowej - mówi opiekun zespołu z Wydziału Mechanicznego PB dr inż. Rafał Grądzki.

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna z Koła Naukowego Robotyków otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Najlepsi z najlepszych! 4.0, Wydziału Mechanicznego oraz firm: Wenglor, Faulhaber i Yato. Budowę robotów na PB wspiera także Prezydent Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Źródło: Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej

facebook