Dodana: 23 październik 2018 13:30

Zmodyfikowana: 23 październik 2018 13:30

24 października rozpoczyna się rekrutacja do Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera PAMI

To inicjatywa Politechniki Białostockiej skierowana do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz do rodziców. To także naturalna kontynuacja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego - tam "studiować" mogą młodsze dzieci (klasy IV-VI).

Ilustracja do artykułu CNK-PB-web.jpg

PAMI obejmie 320 uczniów szkół podstawowych - po 80 z Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego i Hajnówki.
W ramach Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera zaplanowano warsztaty prowadzone przez pracowników Politechniki Białostockiej objaśniające zjawiska i procesy zachodzące w  otoczeniu.   Uczniowie będą mogli poznawać m.in. procesy chemiczne w środowisku przyrodniczym, prawa mechaniki, podstawy przetwórstwa i zastosowania tworzyw, druk 3D, programowanie, sztuczną inteligencję czy inżynierię kreatywności.

Dodatkowym elementem są specjalne zajęcia dla 40 rodziców, mające na celu podniesienie umiejętności wychowawczych. Specjalne spotkania dotyczyć będą także bezpieczeństwa w internecie oraz … gier planszowych i strategicznych.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w weekendy i są bezpłatne dla uczestników.

Chętni do udziału w niezwykłej przygodzie z nauką i techniką z Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Siemiatycz powinni złożyć w swojej szkole wypełniony formularz zgłoszeniowy. Dyrektorzy szkół przekażą zgłoszenia do samorządów, które organizują rekrutację do projektu. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż limit miejsc przeprowadzane będzie losowanie wyłaniające uczestników Podlaskiej Akademii Młodego Inżyniera.

Inaczej rekrutacja wyglądać będzie w Białymstoku: wypełniony formularz dostępny do pobrania na stroniewww.pami.pb.edu.pl należy złożyć w Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45A, pok. 013).

Na stronie internetowej projektu można też znaleźć więcej informacji o przewidzianych zajęciach i rekrutacji.

Podlaska Akademia Młodego Inżyniera finansowana jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt uzyskał wsparcie w wysokości prawie 440 tysięcy złotych z programu realizowanego przez NCBiR "Uniwersytet Młodego Odkrywcy". 

Zajęcia rozpoczynają się już w listopadzie.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook