Dodana: 28 czerwiec 2018 11:09

Zmodyfikowana: 28 czerwiec 2018 11:09

Podlaskie górą! Kompania Męska nagrodzona w Kazimierzu

Podlaskie górą! Kompania Męska – zespół z Kalinówki Kościelnej i Knyszyna – zdobyła główną nagrodę w kategorii zespołów śpiewaczych na prestiżowym Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Powiodło się też innym reprezentantom województwa.

Ilustracja do artykułu kalinówka3.jpg

W tej samej kategorii II nagrodę otrzymał zespół Zajączkowiaki z Zajączkowa. W kategorii solistów śpiewaków drugą nagrodę przyznano pani Janinie Chmielewskiej z Rakówka. Reprezentanci województwa podlaskiego odnieśli też sukcesy w konkursie „Duży – Mały”. Jan Kania z Dawidem Sutkowskim z Turośli i Piotrem Łępickim z Łęgu Starościeńskiego zdobyli II nagrodę w grupie instrumentalistów, a Marcin Lićwinko z Grzegorzem Jurguciem z Jastrzębnej otrzymali taką samą nagrodę w grupie śpiewaczej.

Warto dodać, że nominację wojewódzką na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu można otrzymać m.in. podczas Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych województwa podlaskiego, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. W tym roku odbędzie się on 9 września w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia. Szczegóły, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie WOAK.

fot. Knyszyński Ośrodek Kultury

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook