Dodana: 6 maj 2021 14:38

Zmodyfikowana: 6 maj 2021 14:38

Suempol laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Przedsiębiorstwo Suempol sp. z o.o. z Bielska Podlaskiego zostało wyróżnione w XVIII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Firmę nagrodzono w kategorii Odpowiedzialny Biznes. Nagrody podczas środowej (05.05) gali w Pałacu Prezydenckim wręczył Prezydent RP Andrzej Duda.

Trzech mężczyzn: Prezydent Andrzej Duda, pierwszy z prawej, z wicedyrektorem firmy Suempol (w środku), trzymającym otrzymane wyróżnienie.

W tegorocznej edycji Nagrody o najwyższe laury ubiegało się ponad 150 kandydatów zgłoszonych przez instytucje z całego kraju. Zwycięzców wskazała kapituła Nagrody złożona z wybitnych ekspertów, reprezentujących różne dziedziny gospodarki.

- Jesteście Państwo dumą Rzeczpospolitej. Bardzo dziękuję za to, że budujecie polską markę poza granicami kraju. Mam nadzieję, że dzisiejsza nagroda będzie jeszcze większą mobilizacją – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas gali. 

Nagroda dla Suempolu

Nagrodzony w kategorii Odpowiedzialny Biznes Suempol, to jeden z największych producentów łososia wędzonego na świecie. Początki firmy sięgają 1970 r.

- To wspaniałe osiągnięcie, które podkreśla nie tylko mocną pozycję na rynku, ale również troskę o pracowników, ich rodziny oraz lokalną społeczność. Cieszy fakt, że to właśnie kandydatura zaproponowana przez urząd marszałkowski zdobyła nagrodę Prezydenta RP. Wyrazy uznania należą się także pozostałym finalistom z naszego regionu -  powiedział marszałek Artur Kosicki.

Podkreślił także, że największa liczba nominacji otrzymanych przez przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego to najlepszy dowód, że nasz region posiada bardzo silne marki, które odnoszą sukcesy w kraju i na arenie międzynarodowej.

Tegoroczna edycja Nagrody przyznawanej przez Prezydenta RP za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości została zdominowana przez podlaskie firmy. W pięciu kategoriach głównych nominację otrzymało aż pięć regionalnych przedsiębiorstw, z których trzy – w tym laureat – zostały zgłoszone przez Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Nagroda indywidualna dla prof. dr hab. n. med. Henryka Skarżyńskiego

Podlaski akcent podczas gali to również przyznanie nagrody indywidualnej dla osoby wyróżniającej się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości. Jej laureatem został prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, urodzony w Rosochatem Kościelnem w województwie podlaskim, światowej sławy polski lekarz otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

- Dziękuję za długie lata działalności i pomocy pacjentom. Dziękuję za przywracanie słuchu dzieciom, setki tysięcy przeprowadzonych zabiegów, za to w jak wspaniały sposób Pan Profesor reprezentuje Rzeczpospolitą, ale przede wszystkim za to, w jaki sposób Pan Profesor pomaga ludziom. […] Nagroda trafia w ręce człowieka niezwykle uzdolnionego, niezwykle oddanego całym życiem misji pomagania drugiemu człowiekowi – mówił prezydent Andrzej Duda, komentując dorobek laureata.

Prof. Henryk Skarżyński jest laureatem tytułu Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego, przyznanego w 2019 r. przez marszałka Artura Kosickiego.

Prof. Henryk Skarżyński odbiera wyróżnienie z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy

 

Podczas gali finałowej województwo podlaskie reprezentowały:

  • w kategorii Lider MŚP:

Alex sp. z o.o. – zgłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego;

  • w kategorii Narodowy Sukces:

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy – zgłoszona przez Polską Izbę Mleka;

SaMASZ sp. z o.o. – zgłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Fundację Technotalenty oraz Izbę Przemysłowo-Handlową w Białymstoku,

  • w kategorii Odpowiedzialny Biznes:

MALOW sp. z o.o. – zgłoszona przez Fundację Technotalenty i Izbę Przemysłowo-Handlową w Białymstoku,

Suempol sp. z o.o. (laureat) – zgłoszona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

źródło: investinpodlaskie.pl, Prezydent.pl

oprac.: Małgorzata Sawicka

fot.: Kancelaria Prezydenta RP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook