Dodana: 30 maj 2019 10:40

Zmodyfikowana: 30 maj 2019 13:58

Silna reprezentacja Klastra Obróbki Metali na targach Subcontracting

Od 4 do 7 czerwca br. w Poznaniu odbędą się targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. To jedna z najważniejszych imprez w Polsce dla Klastra Obróbki Metali, który w tym roku po raz kolejny został jej partnerem merytorycznym. Na wspólnym stoisku zaprezentuje się aż kilkanaście podmiotów, poszukujących kontrahentów i partnerów biznesowych, zainteresowanych nawiązaniem współpracy z kolejnymi polskimi i zagranicznymi firmami.

Ilustracja do artykułu targi w Poznaniu .jpg

Subcontracting to największe targi przemysłowo-kooperacyjne w Polsce, odbywające się równolegle z największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami przemysłowymi ITM Polska oraz Modernlog, 3D Solutions i Salonem Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, co wspólnie tworzy blok poznańskich targów przemysłowych. Ich formuła nastawiona jest na prezentację najlepszych rozwiązań dla sektora przemysłowego, a ekspozycja koncentruje się szczególnie na wysokiej jakości maszynach, narzędziach i urządzeniach dla branży metalowej, logistycznej oraz druku i skanu 3D. Atutem czerwcowego spotkania profesjonalistów jest też oferta podwykonawców z branży wytwórczej.

- Będziemy uczestniczyć w targach Subcontracting, aby pochwalić się naszymi produktami, przedstawić katalog usług kooperacyjnych, nawiązać nowe relacje handlowe, wzmocnić więzi z firmami z klastra - mówi Janusz Poulakowski, dyrektor biura Klastra Obróbki Metali, odpowiedzialny za internacjonalizację. - Korzyści z uczestnictwa w tym wydarzeniu to przede wszystkim obecność w gronie najlepszych przedsiębiorstw w Europie i na świecie, obserwacja i podążanie za obecnymi trendami. Występowanie w grupie daje nam przede wszystkim siłę przetargową i lepszą rozpoznawalność rynkową. Co roku zawieramy tu szereg wstępnych umów o współpracy z partnerami z kraju i zagranicy.

Targom będą towarzyszyć dwudniowe międzynarodowe spotkania kooperacyjne Subcontracting Meetings. To efektywna metoda kojarzenia zamawiających z oferentami usług. W 2018 odbyło się 287 spotkań matchmakingowych pomiędzy 100 uczestnikami z 12 krajów (Belgia, Czechy, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy).

Klaster Obróbki Metali mocno akcentuje swoją obecność podczas tegorocznej edycji targów Subcontracting. Poza efektowną ekspozycją w pawilonie 7, jest organizatorem warsztatów wzmocnienia kompetencji menadżerskich. Organizuje wystąpienia poruszające tematykę: skutecznego przygotowania się i praktycznego wdrażania rozwiązań Przemysłu 4.0 oraz siły kooperacji ("Skąd wziąć 10 mln na promocję międzynarodową?"), a także kluczowych kompetencji w osiąganiu sukcesu w szybko zmieniającym się środowisku przemysłowym ("Jak w przemyśle rozwijać kompetencje przyszłości?"). Jest również współorganizatorem prelekcji generała Romana Polko pt. "RozGROMić konkurencję. Sprawdzone strategie dowodzenia, motywowania i zwyciężania", zaplanowanej na 4 czerwca. Były dowódca jednostki specjalnej GROM podzieli się swoją wiedzą z zakresu zarządzania, motywowania i budowania przewagi konkurencyjnej.

Wystąpienie podlaskich firm na targach w Poznaniu jest współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego  w ramach działania 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa.

źródło: Klaster Obróbki Metali
Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju

oprac.ak

facebook