Dodana: 11 maj 2021 12:31

Zmodyfikowana: 18 maj 2021 11:11

Grunt na Medal 2021 – II etap konkursu

Tereny z Bielska Podlaskiego, Łomży i Zambrowa zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu Grunt na Medal 2021. Z całej Polski komisja konkursowa zakwalifikowała 59 ofert. Teraz spośród nich zostanie wybranych 16 zwycięzców konkursu.

Grafika przedstawiająca medal

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycję. Łącznie do tegorocznej edycji zgłoszono 164 tereny inwestycyjne z wszystkich regionów Polski. Zgodnie z decyzją komisji konkursowej, do drugiego etapu zakwalifikowano z każdego województwa tereny, które uzyskały trzy najwyższe oceny. W województwie podlaskim to:

  1. Bielsk Podlaski - ul. Techniczna, nr ID 20-112
  2. Łomża – ul. Ciepła, nr ID 20-69
  3. Zambrów – ul. Białostocka, nr ID 20-102

W trakcie audytów przeprowadzanych w ramach II etapu konkursu, zaplanowanych na najbliższe miesiące, zostanie wyłonionych 16 terenów – laureatów konkursu Grunt na Medal 2021 r.

To dziewiąta edycja konkursu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAiH), we współpracy z marszałkami województw oraz regionalnymi centrami obsługi inwestora. Skierowany jest do samorządów terytorialnych i ma za zadanie wyłonić w każdym regionie najlepszy niezabudowany teren inwestycyjny (greenfield) o powierzchni co najmniej dwóch hektarów, który w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego został przeznaczony pod inwestycję przemysłową.

Ogólnopolska lista terenów zakwalifikowanych do II etapu konkursu dostępna jest na stronie PAIH S.A.

źródło: Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UMWP
oprac.: Aneta Kursa

red.: Małgorzata Sawicka

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook