Dodana: 5 czerwiec 2020 08:16

Zmodyfikowana: 6 czerwiec 2020 13:27

Trwają Zdalne Juwenalia w Łomży

Do środy (10.06) potrwają łomżyńskie Juwenalia Zdalne 2020, zorganizowane przez Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości (PWSIiP) w Łomży. Na kanale YouTube i Facebook'u łomżyńskiej uczelni wystąpią artyści z kraju i regionu. Tę najważniejszą imprezę studencką w roku wsparło finansowo Województwo Podlaskie.

Ilustracja do artykułu juwenalia plakat.jpg

- Zamierzamy się dobrze bawić, ale celem imprezy jest przede wszystkim wsparcie branży kreatywnej. Artyści w całym kraju mają ograniczone możliwości komercyjnego koncertowania. My pieniądze pozyskane od sponsorów w stu procentach przeznaczamy na gaże dla wykonawców – mówi Aleksandra Mocarska, Przewodnicząca Samorządu Studentów PWSIiP w Łomży.

Pięć wieczorów wypełnionych muzyką

Codziennie od 5 do 10 czerwca na fanpage'u uczelni będzie można uczestniczyć w koncertach live. Juwenalia zainaugurują NeemyRae i Maciej Olesiński. Start w piątek, równo o 20.00.

Neema Rae to wokalistka i skrzypaczka, absolwentka klasy wokalistyki jazzowej oraz klasy skrzypiec bydgoskiej Akademii Muzycznej, laureatka wielu festiwali. Maciej Olesiński to z kolei znakomity gitarzysta, wokalista, pedagog, także absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie gitary jazzowej Piotra Olszewskiego.

Trójmiejskie i podlaskie klimaty

W sobotę (6.06) wystąpią DJ Konrad Kowalski i DJ Łukasz Lewicki – świetnie znani bywalcom trójmiejskich klubów. Zaś w poniedziałek i wtorek (8-9.06) zagrają wykonawcy doskonale rozpoznawalni dla łomżyńskiej publiczności - Żaklina Olchowik z BIOACOUSTIC, a następnego dnia The Brzuch Brothers.

Zdalne Juwenalia w Łomży zakończy występ energetycznego zespołu Leczsami, w którym śpiewa niezapomniana absolwentka PWSIiP, Kaja Lenart.

Link do fanpage'a PWSIiP

źródło: PWSIiP w Łomży
oprac. Anna Augustynowicz

 

facebook