Dodana: 21 lipiec 2015 09:46

Zmodyfikowana: 22 lipiec 2015 12:08

Podlaskie w Mediolanie to wielki sukces

Dobiegła końca wizyta delegacji oficjalnej Województwa Podlaskiego na Wystawie Światowej EXPO w Mediolanie. Wizyta zbiegła się w czasie z Tygodniem Podlaskim, który odbywał się w stolicy włoskiej Lombardii od 13 do 19 lipca. Jest to już trzeci tydzień prezentacji regionu podczas EXPO po Tygodniu Polski Wschodniej oraz Tygodniu Turystyki Polskiej.

Ilustracja do artykułu image008.jpg

W ciągu zaledwie dwóch dni przedstawiciele Województwa, w składzie: Bogdan Dyjuk – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Cezary Cieślukowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Radny Województwa Podlaskiego, Bogdan Olszewski – Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego, Magdalena Łyżnicka-Sanczenko – Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Bartłomiej Andruk – Dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UMWP, odbyli szereg spotkań z komisarzami pawilonów. Wśród odwiedzonych pawilonów krajowych znalazły się: Austria, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie. We wszystkich wizytach delegacji podlaskiej towarzyszyli Zastępcy Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Wystawy Światowej EXPO 2015 w osobach Pana Andrzeja Szewczyka oraz Pani Karoliny Dresler.

Nasza prezentacja napawa mnie dumą z naszego regionu – mówi Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Usłyszeliśmy dzisiaj wiele pozytywnych opinii na temat Pawilonu Polski oraz podlaskiej ekspozycji. Udało się nam z powodzeniem zaprezentować różne aspekty bogactwa naszego regionu – przyrodnicze, kulturowe, ekologiczne, ale również potencjał naukowy i technologiczny podlaskich uczelni i firm. Sukces, jakim niewątpliwie jest nasza obecność na EXPO, sprawił, że władze innych pawilonów z otwartością podejmowały tematy współpracy. To bardzo dobra prognoza na przyszłość.

Wybrane przez nas podlaskie marki, takie jak Dary Natury, branża mleczarska, łazik marsjański, ale i design inspirowany tradycją, energia tancerzy Fair Play Crew, Dj Detkk’a oraz aktorów z teatru A3 perfekcyjnie ukazują mariaż natury, tradycji i nowoczesności. Jako mieszkańcy regionu możemy czuć się dumni z sukcesu naszej promocji na EXPO – dodał Bogdan Dyjuk.

Zastępca Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej EXPO 2015 w Mediolanie Pan Andrzej Szewczyk podkreślił doskonałe przygotowanie regionu do Wystawy Światowej – Jesteśmy wdzięczni województwu podlaskiemu za perfekcyjne przygotowanie prezentacji, atrakcyjną formę oraz zaangażowanie we wspólną pracę na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej. Osiągnęliśmy to wspólnymi siłami dzięki dużemu zaangażowaniu i świetnemu przygotowaniu merytorycznemu pracowników oddelegowanych do obsługi podlaskiej prezentacji.

Cezary Cieślukowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, zauważył: Wystawa Światowa EXPO jest doskonałą okazją do spotkań odmiennych kultur, wymiany doświadczeń oraz źródłem inspiracji dla każdej ze stron. Jest to świetna lekcja ekologicznego myślenia o żywności i zdrowym stylu życia. Województwo Podlaskie idealnie wpisuje się w tematykę Wystawy Światowej ze swoimi ekologicznymi produktami spożywczymi. Zgodnie z hasłem promocyjnym regionu Podlaskie zasila polski i zagraniczne rynki swoimi zdrowymi ekologicznymi produktami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

W ciągu trzech tygodni podlaskiej prezentacji na EXPO odwiedziło nas ponad 100 tysięcy gości, którzy z pewnością nie po raz ostatni spotkali się z województwem podlaskim.

facebook