Dodana: 8 czerwiec 2015 12:45

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2015 12:45

Na EXPO w Mediolanie subiektywna mapa Podlaskiego według Małgorzaty Dmitruk i wielkomiejskie walonki

Jednym z aspektów podlaskiej obecności podczas EXPO w Mediolanie jest prezentacja twórczości Małgorzaty Dmitruk, odwołującej się do logo województwa podlaskiego oraz bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu.

Ilustracja do artykułu IMG_4222.JPG

Subiektywna mapa województwa podlaskiego

Twórczość Małgorzaty Dmitruk wyrasta, między innymi, z osobistych doświadczeń i wspomnień rodzinnego województwa podlaskiego. Miejsca wielu kultur i religii, regionu różnorodnego. Innego. Tematyka podlaska jest punktem wyjścia do tematów uniwersalnych.

„Subiektywna mapa” przygotowana przez Małgorzatę Dmitruk daje możliwość przybliżenia regionu oczami artystki.

Zrodził się również pomysł, aby wykorzystując „subiektywną mapę województwa podlaskiego”, zaprojektować materiały promocyjne, w których wykorzystane byłyby duże fragmenty mapy.

Walonki – ręcznie robione zimowe buty z filcowanej wełny. Dawniej, podstawowe obuwie ludności wiejskiej na terenie Podlaskiego. Z buta „wiejskiego” powstał „miejski” inspirowany nowatorskim logotypem województwa podlaskiego.

Płótno lniane – dawniej wykonywane ręcznie, z którego szyto ubrania, pościel, obrusy, ręczniki, worki na kartofle. Wykorzystując płótno lniane (bawełniane) nowoczesne piksele komputerowe z logo województwa podlaskiego zostały zamienione w tradycyjny haft krzyżykowy.

facebook