Dodana: 29 lipiec 2020 14:38

Zmodyfikowana: 12 październik 2020 10:41

14-letni bokser promuje Podlaskie

Maciej Marchel to utalentowany zawodnik boksu olimpijskiego, który na swoim koncie ma liczne sukcesy. W środę (29.07) marszałek Artur Kosicki w obecności boksera podpisał umowę z Piotrem Jankowskim, trenerem oraz członkiem zarządu Fundacji Marchel Boxing Team Białystok, w ramach której fundacja otrzymała 30 tys. zł na promocję województwa podlaskiego.

Marszałek Kosicki z młodym bokserem i dwoma mężczyznami

Młody bokser jest pierwszym zdobywcą brązowego medalu w historii podlaskiego boksu olimpijskiego w tej kategorii wiekowej na Mistrzostwach Europy Młodzików 2019 w Gruzji oraz „Ambasadorem Podlaskiego Sportu”. Reprezentował nasze województwo podczas licznych krajowych oraz międzynarodowych turniejów bokserskich, gdzie stoczył 42 pojedynki.

Trenerem młodego pięściarza jest Piotr Jankowski, który walczył na ringach w latach 1994-2004. Stoczył 124 walki amatorskie, oraz był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski.

Zawodnik stawia sobie ambitne cele, by rozwijać swoją pasję i umiejętności. W tym roku Maciej Marchel zamierza rywalizować w Mistrzostwach Europy Młodzików, które z powodu pandemii zostały odwołane w pierwszej połowie roku. Sztab szkoleniowy Macieja oczekuję na decyzję Europejskiej Federacji Boksu, która dnia 31.07.2020r ogłosi czy zawody odbędą się w tym roku. Kolejnym ważnym celem jest zdobycie złotego medalu podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Młodzików.

Maciej Marchel otrzymał wsparcie finansowe od Zarządu Województwa Podlaskiego na promocję regionu w czasie tegorocznych zawodów bokserskich w Polsce i zagranicą. Utalentowany zawodnik stoczy walki m.in.: w czasie tegorocznych zawodów Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „im. Z. Krygiera” w Toruniu, Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Kuźnicy, Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Grand Prix Skorpiona” w Szczecinie, Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego "Lutsk Boxing Cup" w Łucku - Ukraina, Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie, Grudziądz oraz Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego "im. A. V. Morozowa" w Brześciu na Białorusi.    

Wcześniejsza umowa zawarta w marcu br. z powodu pandemii koronawirusa uległa rozwiązaniu, ponieważ zawody zostały odwołane. W chwili obecnej są nowe terminy walk bokserskich i w związku z tym podpisano także nową umowę z Fundacją Marchel Boxing Team Białystok na kwotę 30 tys. zł na promocję województwa podlaskiego.         

Marszałek Artur Kosicki otrzymał od Mariusza Marchela i Piotra Jankowskiego grawerton z podziękowaniem "za szczególne zaangażowanie w rozwój sportowy Macieja Marchela - brązowego medalisty Mistrzostw Europy Młodzików w Boksie".

Cezary Rutkowski

Fot.: Mateusz Duchnowski          

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook