Dodana: 24 grudzień 2007 08:51

Zmodyfikowana: 24 grudzień 2007 08:51

Prof. Pawluczuk laureatem nagrody im. Hulewicza

Profesor Włodzimierz Pawluczuk socjolog i religioznawca z Uniwersytetu w Białymstoku - jest jednym z laureatów Nagrody imienia Witolda Hulewicza, przyznawanej przez Związek Literatów Polskich i Oficynę Literatów i Dziennikarzy "Pod wiatr".

Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok przewodniczący jury - dziennikarz i reporter Romulad Karaś - autora "Judasza" wyróżniono za "nauczanie filozofii człowieka na polsko-białorusko-ukraińskim pograniczu".

Profesor Włodzimierz Pawluczuk odebrał dziś, 15 grudnia w Warszawie Nagrodę imienia Witolda Hulewicza. Przyznaje ją Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich i Oficyna Literatów i Dziennikarzy "Pod wiatr".

Patron nagrody - Witold Hulewicz - był w latach międzywojennych dyrektorem rozgłośni wileńskiej, uważany jest za twórcę Teatru Polskiego Radia.

Obok profesora Włodzimierza Pawluczuka to zaszczytne wyróżnienie otrzymali w tym roku między innymi - znany śpiewak - Wiesław Ochman oraz reportażystka i dokumentalistka radiowa - Irena Piłatowska.

Włodzimierz Pawluczuk jest socjologiem i religioznawcą, badaczem kultury ludowej. Od 10 lat jest profesorem Uniwersytetu w Białymstoku. Jest autorem m.in. głośnej książki "Wierszalin. Reportaż o końcu świata".

za: Radio Białystok

facebook