Dodana: 21 lipiec 2006 10:00

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2006 10:00

Apel Marszałka Województwa Podlaskiego w sprawie poparcia budowy obwodnicy Augustowa

Drodzy Mieszkańcy Województwa Podlaskiego, Szanowne władze podlaskich gmin, Wszyscy, których bliski sercu jest nasz region!   

Trwająca od kilku dni kampania wymierzona w planowaną od wielu lat budowę obwodnicy Augustowa, skierowana jest przeciwko wszystkim mieszkańcom Województwa Podlaskiego.

Od dawna niektóre środowiska ekologiczne próbują sparaliżować tę inwestycję, odbierając tym samym szansę na normalne życie ludziom, którym to się po prostu należy. Augustowianom, mieszkańcom województwa podlaskiego, turystom i kierowcom podróżującym drogą nr 8 należy się wreszcie obwodnica, bo to człowiek jest najważniejszym elementem przyrody i to jemu należy się w pierwszej kolejności ochrona jego zdrowia.  Dzisiaj na skutek lekkomyślnego postępowania ekologów nadzieja na lepsze życie - być może na całe lata - zostanie  nam odebrana.

Władze Województwa Podlaskiego nie godzą się na taki stan rzeczy, w którym organizuje się nieodpowiedzialną kampanię przy wykorzystaniu ogólnokrajowych mediów. Nie godzimy się na to, by ludzie, z których wielu nie ma bezpośredniego związku z naszym regionem decydowali o naszym rozwoju i bezpieczeństwie.         

Brak wsparcia dla Augustowa zbuduje fałszywy obraz naszego regionu w Polsce i Europie,    a jednocześnie może zahamować każdą inwestycję na terenie województwa podlaskiego.           

Dlatego apelujemy do władz wszystkich podlaskich gmin i do każdego mieszkańca województwa podlaskiego: zjednoczmy się w tej ważnej dla każdego z nas sprawie, stwórzmy wspólną koalicję w obronie bezpieczeństwa i szansy na NORMALNE, spokojne życie. Województwo Podlaskie to nasz wspólny dom. Nie pozwólmy, by wciąż na jego drogach ginęli ludzie.

Każdy, kto chce wesprzeć apel władz Augustowa może podpisać się pod nim klikając na baner na dole strony i wysyłajac do nas e-mail. Wszystkie listy poparcia budowy obwodnicy przekażemy dla władz Augustowa.     

Listy poparcia w tej sprawie są też dostępne w recepcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (Kardynała S. Wyszyńskiego 1) – hol przy głównym wejściu.

Białystok, 21 lipca 2006 r.

Janusz Krzyżewski
Marszałek Województwa Podlaskiego

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook