Dodana: 3 listopad 2017 12:05

Zmodyfikowana: 3 listopad 2017 12:12

Uruchomienie Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Wojewódzkim im. L. Rydygiera w Suwałkach

1 listopada 2017 roku w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach został uruchomiony Oddział Okulistyczny składający się z sal chorych (osiem łóżek) i sali operacyjnej. W oficjalnym otwarciu 3 listopada udział wzięli: wicemarszałek Anna Naszkiewicz i Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu aaa.jpg

Oddział dzięki pomocy władz samorządowych i lokalnych został doposażony w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną tj. min. laser okulistyczny, OCT z modułem GDX i HRT, pahymetr, USG, autorefraktokeratometr, mikroskop operacyjny, biometr optyczny itp.

Samorząd Województwa Podlaskiego przeznaczył z budżetu Województwa Podlaskiego kwotę 588 000,00 zł na dofinansowanie zadania pn.: „Zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby doposażenia Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach”.

Szpital Wojewódzki im. dr. L. Rydygiera w Suwałkach próbuje sprostać zidentyfikowanym potrzebom, identyfikowanym na podstawie dostępnych danych epidemiologicznych i demograficznych, które dostarczają informacji na temat bieżącej i prognozowanej sytuacji zdrowotnej mieszkańców regionu  - starzenie się społeczeństwa, a tym samym wzrost zapadalności dla wielu grup chorobowych.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach podjął decyzję o uruchomieniu nowego oddziału szpitalnego – oddziału okulistycznego oraz wdrożeniu nowych procedur medycznych, których zapotrzebowanie wśród pacjentów jest ogromne m.in. zabieg usunięcia zaćmy.

Dep.Zdrowia UMWP
(opr.mk)

 

facebook