Dodana: 24 maj 2018 08:58

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 08:58

UMB. Międzynarodowa konferencja nt. wykorzystania nowoczesnych technologii w diagnostyce i terapii chorób XXI wieku

Na międzynarodowej konferencji, organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, pojawi się ponad 30 naukowców z 16 krajów świata. Będą oni dyskutować nad wykorzystaniem nowoczesnych technologii w diagnostyce i terapii chorób XXI wieku. Spotkanie odbędzie się w dniach 24-26 maja 2018 r. na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (początek w czwartek 24 maja o 12.00 w Euroregionalnym Centrum Farmacji).

Ilustracja do artykułu doctor-563428_960_720.jpg

Konferencja naukowa zatytułowana jest "Analytical methods to study oxidative damage, antioxidants and drugs - Advanced Analytical Chemistry for Life Sciences". Jest ona jednocześnie wydarzeniem upowszechniającym rezultaty projektu "Advanced Analytical Chemistry for Life Sciences", realizowanego w ramach Akcji 2 Programu Erasmus+: Partnerstwa strategiczne na rzecz szkolnictwa wyższego. Projekt prowadzą w konsorcjum trzy uczelnie: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet San Pablo-CEU w Madrycie (Hiszpania) oraz Uniwersytet Aveiro w Aveiro (Portugalia).  Liderem jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Wydział Farmaceutyczny  z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. 

Celem projektu jest przygotowanie materiałów edukacyjnych  z zakresu wykorzystania zaawansowanych technologii  chemii analitycznej w naukach omicznych, które stanowią podstawę współczesnych badań  biomedyczno-farmaceutycznych Materiały te przeznaczone są dla studentów studiów doktoranckich. 

Szczegółowy program 

facebook