Dodana: 16 styczeń 2018 13:06

Zmodyfikowana: 16 styczeń 2018 13:25

Ponad 3 mln zł. na pracownię angiografii dla szpitala w Grajewie

Szpital Ogólny w Grajewie otrzyma 3,4 miliona złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa na wtorkowym (16.01) posiedzeniu. Kolejny konkurs, w którym można będzie otrzymać dotacje na inwestycje w ochronie zdrowia, rusza pod koniec stycznia.

Ilustracja do artykułu P1430494.jpg

Dzięki dotacji w grajewskim szpitalu zostanie utworzona  pracownia angiografii cyfrowej na oddziale internistyczno-kardiologicznym. Dotacja pozwoli na dostosowanie pomieszczeń, zakup systemu angiografii cyfrowej i niezbędnego wyposażenia oraz zakup aparatu USG Dopplera do poradni chirurgii ogólnej. Koszt tej inwestycji to 4 mln zł, dotacja pokryje 3,4 mln zł.

 

Szpital ten wziął udział w konkursie z poddziałania 8.4.1 (Infrastruktura ochrony zdrowia), zorganizowanym w ramach RPOWP w zeszłym roku. Można w nim było otrzymać dofinansowanie na inwestycje, które pozwolą lepiej leczyć dorosłych w zakresie chorób układu krążenia, nowotworowych, chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, układu oddechowego i chorób psychicznych.

 

Do tej pory w ramach tego naboru dotacje otrzymały: Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku (dotacja – 6,7 mln zł na ośrodek rehabilitacyjny), Szpital Wojewódzki w Suwałkach (6,8 mln zł na centrum pulmonologiczne i centrum ortopedyczne), Szpital Wojewódzki w Łomży (6,8 mln zł na przebudowę oddziału kardiologicznego, oddziału rehabilitacji kardiologicznej, zakup aparatury medycznej do oddziałów i poradni leczących choroby układu krążenia) i szpital w Hajnówce (6,5 mln zł na unowocześnienie bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii)

 

31 stycznia rusza kolejny konkurs w ramach tego poddziałania. Tym razem będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów dotyczących inwestycji w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii oraz w innych obszarów, gdzie występuje leczenie dzieci. Termin ich składania upływa 28 lutego, o godz. 15.30. Budżet tego konkursu wynosi 20 mln zł.

facebook