Dodana: 18 październik 2017 14:59

Zmodyfikowana: 18 październik 2017 15:46

Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego dla przedstawicielek Klubu Amazonki

Podczas drugiego dnia obchodów jubileuszu 25-lecia Klubu Amazonki w Białymstoku Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk wręczył - w imieniu zarządu - Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego Reginie Zalech, Prezesce Klubu Amazonki w Białymstoku oraz Albinie Wandałowicz, wieloletniej skarbniczce Klubu.

Ilustracja do artykułu IMG_8522.JPG

- Obie panie jak najbardziej zasługują na uhonorowanie, dzięki nim w dużej mierze Klub tak dobrze funkcjonuje i dziś możemy się spotkać na jubileuszu 25-lecia – powiedział Bogdan Dyjuk wręczając odznaki – Odznaki zostały przyznane za wybitne osiągnięcia w szerzeniu edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki chorób nowotworowych.

Regina Zalech jest od 2005 r. Prezeską Klubu Amazonki w Białymstoku. Klub ten zrealizował wiele cennych inicjatyw społecznych na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową. Pani Regina Zalech współorganizując Ogólnopolskie Szkolenia Ochotniczek I i II stopnia przyczyniła się do zwiększenia liczby przeszkolonych wolontariuszek, które w szpitalach niosą pomoc i wsparcie pacjentkom dotkniętym chorobą nowotworowa. Jest gorącą  propagatorką edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki chorób.

Albina Wandałowicz - Członkini Zarządu Klubu Amazonki w Białymstoku, od 1999r. pełni funkcję skarbnika Klubu. Dba o uzupełnianie sprzętu rehabilitacyjnego, aktywizuje członkinie Klubu i sama bierze czynny udział w propagowaniu profilaktyki raka piersi na forum Białegostoku i województwa podlaskiego.

O przyznanie odznaki Reginie Zalech wnioskował Marszałek Województwa Podlaskiego, natomiast wnioskodawcą przyznania odznaki Alinie Wandałowicz -  Klub Amazonki w Białymstoku,

(at)

O obchodach jubileuszu czytaj też: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/zdrowie/zdrowie_pomoc_spoleczna/jubileusz-25-lecia-klubu-amazonki-w-bialymstoku.html

facebook