Dodana: 24 maj 2018 10:25

Zmodyfikowana: 24 maj 2018 10:25

Gabinet lekarza rodzinnego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym

Nowoczesne gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy i szczepień, personel ze znajomością angielskiego i norweskiego dostępny także dla obcokrajowców - od 1 kwietnia w USK w Białymstoku działa Uniwersytecki Lekarz Rodzinny czyli gabinet podstawowej opieki zdrowotnej.

Ilustracja do artykułu DSC06410.JPG

Przychodnia Podstawowej Opieki ZdrowotnejZ mieści się na II piętrze w budynku poradni specjalistycznych. Wszystkie pomieszczenia zostały generalnie wyremontowane. Do dyspozycji pacjentów i personelu jest pięć nowoczesnych gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy i gabinet szczepień. Docelowo pod opieką tej placówki będzie mogło być 7,5 tys. pacjentów (obecnie jest zapisanych około 70 pacjentów). Zatrudnionych jest 4 lekarzy (jeden w trakcie specjalizacji) i dwie pielęgniarki.

- Poradnia POZ była ostatnim brakującym elementem w szpitalu - mówi mgr Marek Karp, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Kliniczewgo w Białymstoku. - Dzięki takiej lokalizacji, możemy zapewnić kompleksową opiekę, jakiej nie oferuje żadna przychodnia POZ w Białymstoku. W tym samym budynku znajduje się laboratorium analityczne, apteka oraz poradnie specjalistyczne. Nie wychodząc na zewnątrz można również dotrzeć na nasz SOR, ale też SOR Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Stanowimy kompleks medyczny, który jest w stanie sprostać każdemu problemowi medycznemu, a pacjenci mogą się czuć bezpiecznie.

Do korzystani z usług poradnia zaprasza również obcokrajowców mieszkających w Białymstoku  – personel przychodni mówi w języku angielskim i norweskim.

Już teraz można zapisywać się na listy do lekarzy. Informacje na temat działania POZ-u można uzyskać pod nr tel. 831 89 50.

źródło: rzecznik USK 

facebook