Dodana: 28 październik 2017 14:22

Zmodyfikowana: 29 październik 2017 11:08

Festyn dla zdrowia Marysi już w niedzielę

Ma zaledwie osiem lat, a jej świat rozpadł się na kawałki. Marysia Matuszyk, uczennica Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta w Wasilkowie walczy z nowotworem złośliwym mózgu. Dziewczynka przeszła już skomplikowaną operacje, ale potrzebna jest droga i długotrwała rehabilitacja. Pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice, przyjaciele a zwłaszcza uczniowie postanowili pomóc Marysi i jej rodzicom w zebraniu pieniędzy, które pokryją koszty dalszego leczenia. Z wielkim zaangażowaniem organizują festyn i zapewniają, że nie zabraknie na mim wielu atrakcji. Do udziału w festynie zachęca również podlaska Straż Graniczna.

Ilustracja do artykułu Marysia1m.jpg

- Marysia jest uczennicą III klasy. Od zawsze była bardzo uczynna, koleżeńska i lubiana przez wszystkich. Jest naprawdę wspaniała, mądra i bardzo dzielna. Całej klasie brakuje jej uśmiechu, zapału i chęci do pracy. Z całych sił pragniemy jej pomóc. Chcemy by odzyskała zdrowie, sprawność i jak najszybciej do nas wróciła – mówi Anna Hibl, wychowawczyni Marysi.

Wszyscy, dla których los uczennicy wasilkowskiej szkoły nie jest obojętny, mogą przyjść na specjalny festyn. Wydarzenie zaplanowano na 29 października. Rozpocznie się ono o godzinie 10.00 i trwać będzie tak długo, jak długo będą chętni. Wszystko wydarzy się na parkingu Fabryki Biruna przy ulicy Nadrzecznej w Wasilkowie.
Można będzie usłyszeć takie zespoły jak : Ostrov, Roki, Moment, Blue Mahoe, Desert Rose, Yellow Piston, Dots. Na licytacje zostaną wystawione między innymi koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego, koszulka Natalii Siwiec z Euro 2012, książka z autografami członków kabaretu Neonówka, zaproszenie do sejmu. Na festynie będzie można spotkać członków zespołu Lowlanders a także obejrzeć pokaz sprzętu służb mundurowych. Na zgłodniałych czekać będą ciepłe posiłki wydawane z kuchni polowej.

- Wszystkie zebrane w trakcie festynu pieniądze zostaną przekazane rodzicom Marysi i mamy nadzieję, że pokryją koszty leczenia – dodaje wychowawczyni.

Do udziału w festynie zaczęcają również Straż Graniczna
-Marysia Matuszyk to córka Bogusi i Marcina - funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - mówi rzecznik SG Katarzyna Zdanowicz.- Serdecznie zachęcamy do udziału w Festynie
 facebook