Dodana: 30 maj 2018 12:20

Zmodyfikowana: 30 maj 2018 12:23

Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu – ABC Zdrowego Seniora

Wykłady, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe - Fundacja Czas Lokalny zaprasza mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego do udziału w kolejnej edycji projektu ABC zdrowego seniora. Projekt uzyskał wsparcie Zarządu Województwa Podlaskiego w wysokości blisko 7 tys. zł

Ilustracja do artykułu Ikona.jpg

To już kolejny projekt z cyklu „ABC zdrowego seniora”.  Adresatami są mieszkańcy Łomży  i powiatu łomżyńskiego zainteresowani problemami zdrowotnymi wieku dojrzałego.
W ramach projektu odbędzie się cykl otwartych spotkań edukacyjnych – wykładów, warsztaty kulinarne oraz zajęcia – aktywność fizyczna.
Zajęcia będą odbywać się do listopada 2018.

Spotkania edukacyjne - tematyka:

  1. Zmiany zachodzące w organizmie wraz z wiekiem. Choroby cywilizacyjne.
  2. Choroby odtytoniowe – jak palenie tytoniu wpływa na nasze zdrowie. Biologiczny charakter uzależnienia – reakcje organizmu na palenie.
  3. Psychologiczny charakter uzależnienia. Powody dla których warto rzucić palenie. Jak radzić sobie z emocjami po rzuceniu palenia.
  4. Znaczenie diety – zasady prawidłowego żywienia.
  5. Jakość żywności – co wybierać.
  6. Konsekwencje braku aktywności ruchowej, spadek wytrzymałości układu kostnego, redukcja elastyczności aparatu ruchu.

Zajęcia – aktywność fizyczna to dwa rodzaje aktywności. 1) zajęcia z trenerem na świeżym powietrzu (nordic walking, siłownia zewnętrzna, spacery z ćwiczeniami itp.), 2) Ćwiczenia na sali gimnastycznej. Zajęcia to zachęcenie do wspólnej wycieczki do zdrowia, chcemy by wytworzył się nawyk regularnego uprawiania ćwiczeń. Trenerzy podadzą propozycje ćwiczeń i zapoznają jak prawidłowo je wykonywać. Zajęcia odbędą się w Łomży, Nowogrodzie i Jedwabnem.

Warsztaty kulinarne – przygotowywanie zdrowych potraw, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Między innymi upieczemy chleb na zakwasie, ciasteczka owsiane, przygotujemy kulis (zakwas buraczany), napoje itp.

 

Miejsce spotkań:

Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1 – spotkania otwarte (wykłady)

Najbliższe spotkania:

 

21.06.2018 – godz. 13.30 – spotkanie na temat: Zmiany zachodzące w organizmie wraz z wiekiem. Choroby cywilizacyjne. - poprowadzi lekarz – Domek Pastora, Łomża.

Wtorki : 5,12, 19, 26 czerwca godz. 13.30 – ćwiczymy razem - Klub Seniora, Łomża ul. Mickiewicza 4

O kolejnych spotkaniach organizatorzy będą informować na bieżąco. Zapraszamy na stronę www.czaslokalny.pl 

 

Projekt ABC Seniora jest realizowany dzięki wsparciu Zarządu Województwa Podlaskiego w kwocie – 6770 zł i  Miasta Łomża w kwocie – 3620 zł

 

 

 

facebook