Dodana: 7 październik 2017 13:38

Zmodyfikowana: 7 październik 2017 13:38

„I Ty możesz zostać Bohaterem” - zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

Już w najbliższą niedzielę, 8 października, odbędą się zawody w pierwszej pomocy „I Ty możesz zostać Bohaterem” oraz piknik miejski organizowane przez Hufiec ZHP Białystok, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ilustracja do artykułu DSC04325 (Custom).jpg

Pierwsza pomoc jest w dzisiejszych czasach umiejętnością niezwykle pożądaną. Wielokrotnie jej znajomość ratuje ludziom zdrowie i życie. Uczą się jej już dzieci w przedszkolach. Związek Harcerstwa Polskiego jako organizacja wychowawcza doskonale rozumie tę potrzebę i dlatego uczy harcerzy jak udzielać pierwszej pomocy.

W najbliższą niedzielę białostoccy harcerze zorganizują Harcerskie Zawody z Pierwszej Pomocy „I Ty możesz zostać Bohaterem” podczas których uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mogli sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności. Uczestnicy będą testować swoją wiedzę w praktyce. W centrum Białegostoku rozmieszczone zostaną punkty zawodów a na nich symulowane będą sytuacje zagrożenia życia. Mogą nimi być np. wypadek samochodowy, napad drgawek, zatrzymanie krążenia czy cukrzyca. Zawodnicy będą musieli odpowiednio zareagować w danym przypadku a ich reakcję ocenią sędziowie – ratownicy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP.

Tuż obok, w Parku Planty, obok fontanny, od godziny 12 do 16 odbywał się będzie festyn promujący pierwszą pomoc. Mieszkańcy miasta będą mogli m. in. zmierzyć poziom cukru czy ciśnienie, a także oddać krew. O pełnych godzinach odbędą się pokazy ratownicze. Będzie można zobaczyć, jak należy zachować się w codziennych sytuacjach m. in. w przypadku ataku padaczki. Oprócz tego przez cały festyn harcerze będą uczyć jak udzielać pierwszej pomocy.

Festyn i zawody są wspaniałą okazją, by aktywnie spędzić niedzielę i zdobyć niezbędną w życiu wiedzę. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

facebook