Wrota Podlasia pl > Zarząd Województwa Podlaskiego > JAROSŁAW DWORZAŃSKI - Marszałek Województwa Podlaskiego > Marszałek Województwa Podlaskiego - JAROSŁAW ZYGMUNT DWORZAŃSKI

Marszałek Województwa Podlaskiego - Jarosław Zygmunt Dworzański

Jarosław Zygmunt Dworzański - urodzony w 1955 r.  Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego  w Białymstoku oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wieloletni nauczyciel i wychowawca młodzieży (1975 – 1997). Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Białymstoku (1997 - 2007). Od września 2007 roku do stycznia 2008 roku - dyrektor białostockiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Od 2003 roku nauczyciel dyplomowany.  Ukończone liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania oświatą. Laureat trzech Nagród Prezydenta Miasta Białegostoku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Członek Rady Funduszu „Białystok Ojcu Świętemu”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Radny Województwa Podlaskiego III i IV kadencji. Od stycznia 2008 roku Marszałek Województwa Podlaskiego.

W Platformie Obywatelskiej od początku jej istnienia, wcześniej nie związany z żadnym ugrupowaniem politycznym. Obecnie jest pierwszym wiceprzewodniczącym Regionu Podlaskiego PO oraz członkiem Rady Krajowej Platformy. 

Od stycznia 2013 jest członkiem Zarządu Związku Województw RP oraz członkiem Komitetu Regionów Unii Europejskiej. Dzięki temu bierze udział zarówno w posiedzeniach plenarnych KR, jak i posiedzeniach poszczególnych komisji, z prawem głosu i możliwością głosowania w najważniejszych dla kraju i regionu kwestiach związanych m.in. z polityką spójności, polityką gospodarczą i społeczną, ochroną środowiska etc.

Zainteresowania: sport, turystyka, narciarstwo, caravaning

Marszałek Jarosław Dworzański jest żonaty, ma córkę.