Dodana: 13 marzec 2019 09:11

Zmodyfikowana: 13 marzec 2019 09:11

VI Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Miejsca Pamięci, Walki i Męczeństwa Narodu Polskiego – Bohaterowie Naszej Ziemi”

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łomżyńskiego – pasjonatów fotografowania chcących przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci. Organizator - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży – czeka na prace do 12 kwietnia br.

Ilustracja do artykułu Logo konkursu.JPG

Intencją organizatora jest odkrywanie i dokumentowanie miejsc mało znanych, znajdujących się z dala od głównych szlaków. Miejsc, w których historia naszego narodu pisana była męczeńską krwią bohaterów.

Celem konkursu jest m.in. uczczenie jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, propagowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, sztuki fotografowania jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej. To także znajdowanie i podkreślanie charakteru miejsc pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego, upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych oraz kultywowanie wartości i ideałów.

Konkurs objęty został Patronatem Prezydenta Miasta Łomży, Starosty Łomżyńskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Regulamin dostępny w siedzibicie na stronie internetowej organizatora: http://sp2.lomza.pl/vi-powiatowy-konkurs-fotograficzny/

mat. org., opr. ms

 

Pliki do pobrania

facebook