Dodana: 15 październik 2018 12:59

Zmodyfikowana: 15 październik 2018 12:59

Uwaga! Przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń w Konkursie Technotalent 2018!

Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Technotalent 2018 i liczne pytania o możliwość przedłużenia terminu przyjmowania zgłoszeń, organizatorzy podjęli decyzję o przedłużeniu terminu do 22 października 2018 do godziny 23:59.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Do 22 października 2018 roku trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie Technotalent 2018. Organizatorem piątej jubileuszowej edycji przedsięwzięcia jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorami są Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku oraz PKO Bank Polski. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem konkursu jest identyfikacja oraz wsparcie osób i zespołów, które tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne.

 

Tegoroczne kategorie konkursowe to: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018 oraz Inspiracje 2018. 10 września na stronie http://technotalenty.pl/konkurs2018/ pojawił się formularz umożliwiający zgłoszenia zrealizowanych lub przyszłych projektów i koncepcji, które powstały w ostatnich latach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

 

Nowością tegorocznej edycji jest specjalna nagroda 5-lecia Konkursu Technotalent 2018. Na gali rozdania nagród 11 grudnia zostaną wręczone tytuły Technotalenta 5-lecia Konkursu Technotalent trzem najbardziej wyróżniającym się talentom ze wszystkich dotychczasowych edycji Konkursu Technotalent.

 

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, doktoranci i absolwenci w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespoły, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.

 

Prace konkursowe, czyli filmy i prezentacje ocenią Kapituły Konkursu złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Kapituła wyłoni po pięciu finalistów w każdej z kategorii konkursowych a następnie na etapie finałowym - zwycięzców. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i specjalne. W piątej edycji Konkursu Technotalent do wygrania są nagrody finansowe, których łączna wartość wynosi 51 000 zł oraz nagrody specjalne. Każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych osób z regionu północno-wschodniej Polski realizowanym przez Fundację TECHNOTALENTY i firmy partnerskie fundacji.

 

W północno-wschodniej Polsce potrzebny jest efektywny system wsparcia osób utalentowanych w sektorze wysokich technologii i branży kreatywnej. Talenty te są niezbędne do rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w naszym regionie. Szczególnie istotne są działania polegające na właściwym rozpoznaniu i implementacji zawodowej młodych uzdolnionych absolwentów szkół i uczelni. Naszymi działaniami chcemy ograniczyć exodus „technotalentów” z regionu, a nawet sprowadzać je do regionalnych firm.

 

Partnerzy Konkursu Technotalent 2018: Województwo Podlaskie, Santander Bank Polska S.A., Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Unicell Poland, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii.

 

Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, prezydenta Miasta Łomża, Prezydenta Miasta Ełku oraz Prezydenta Miasta Suwałk.

 

Opis kategorii:

 

  1. a) Technika- pomysł lub projekt nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.
  2. b) Biznes – projekt lub pomysł o wysokim potencjale komercjalizacji, w którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia.
  3. c) Wyzwanie Społeczne - idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią, które w perspektywie będzie wpływać pozytywnie na zachowania społeczne, gospodarcze, edukacyjne, proekologiczne, kulturowe i inne.
  4. d) Technotalent Politechniki Białostockiej 2018 - Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów Politechniki Białostockiej oraz do jej pracowników.
  5. e) Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018 - Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.
  6. f) Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018 - Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
  7. g) Inspiracje 2018 - Odkrywcze i inspirujące rozwiązania z pogranicza designu, architektury, sztuki i techniki.

 

W tegorocznym konkursie, podobnie jak w ubiegłym roku Fundacja Technotalenty współpracuje z 3 największymi uczelniami wyższymi w Białymstoku: Uniwersytetem w Białymstoku, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Politechniką Białostocką. Jest to efekt tego, że uczelnie dostrzegają potrzebę wsparcia projektów naukowych i studenckich, które posiadają w sobie potencjał komercjalizacyjny. Uczelnie chcą pokazać środowisku akademickiemu, że zależy jej na tym, aby prace prowadzone na uczelni, niezależnie od ich formy czy tematyki, były odpowiednio wspierane. Dodatkowo zależy im na motywowaniu pracowników akademickich, studentów, doktorantów i absolwentów do tworzenia pomysłów użytkowych. Współpraca z Fundacją Technotalenty jest jednym z wielu działań, które mają promować postawy przedsiębiorcze i prowadzić do komercjalizacji pomysłów powstałych na uczelni.

 

Informacja o konkursie

Do wygrania w Konkursie jest 51 tys. złotych oraz nagrody specjalne.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby w wieku od 18 do 35 lat związane z regionem północno-wschodniej Polski, które zrealizowały, realizują lub mają ciekawy pomysł na projekt  z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy mogą startować w kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018, Inspiracje 2018.

Do 22 października 2018 r. można składać indywidualnie lub zespołowo swoje pomysły bądź projekty stworzone w ciągu ostatnich latach, nawet te, które brały/biorą udział w innych konkursach. Projekt można złożyć w kilku kategoriach jednocześnie. Zwycięzcy w kategoriach Technika, Wyzwanie Społeczne i Biznes  otrzymają nagrody po 10 tys. złotych każda. Natomiast zwycięzcy w kategoriach: Technotalent Politechniki Białostockiej 2018, Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018 otrzymają po 5 tys. zł. każda.

Każdy uczestnik będzie mógł również zgłosić swój projekt w kategorii specjalnej Inspiracje 2018, której nagroda wynosi 3 tys. złotych. Zostanie przyznana również nagroda finansowa za najlepszy Projekt Uczniowski oraz nagroda dla Opiekuna Projektu.

Nowością tegorocznej edycji jest specjalna nagroda 5-lecia Konkursu Technotalent 2018. Na gali rozdania nagród 11 grudnia zostaną wręczone tytuły Technotalenta 5-lecia Konkursu Technotalent trzem najbardziej wyróżniającym się talentom wszystkich dotychczasowych edycji Konkursu Technotalent.

Konkurs jest także możliwością zaprezentowania swojego talentu czołowym przedsiębiorcom z regionu, którzy poszukują utalentowanych osób na miejsca stażu, praktyk, czy pracy w swoich firmach.

Organizatorem Konkursu Technotalent 2018 jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorami Konkursu są: Izba Przemysłowo – Handlowa w Białymstoku i PKO Bank Polski. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej: http://technotalenty.pl/konkurs2018/.

 

O kategoriach konkursowych:

Technika
Pomysł lub projekt nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Wyzwanie Społeczne

Idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią, które w perspektywie będzie wpływać pozytywnie na zachowania społeczne, gospodarcze, edukacyjne, proekologiczne, kulturowe oraz inne.

 

Biznes

Projekt lub pomysł o wysokim potencjale komercjalizacji, w którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia.

Technotalent Politechniki Białostockiej 2018
Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów Politechniki Białostockiej oraz do jej pracowników.

Technotalent Uniwersytetu w Białymstoku 2018

Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.

Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2018

Projekt badawczy realizowany w środowisku uczelni. Kategoria skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Inspiracje 2018

Projekt zawierający odkrywcze i inspirujące rozwiązania z pogranicza designu, architektury, sztuki i techniki.

 

Organizatorzy i partnerzy

 

Organizator konkursu: Fundacja Technotalenty.

Współorganizatorami  konkursu są:  Izba Przemysłowo – Handlowa w Białymstoku, PKO Bank Polski.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, prezydenta Miasta Łomża, Prezydenta Miasta Ełku oraz Prezydenta Miasta Suwałk.

Partnerzy Konkursu: Województwo Podlaskie, Santander Bank Polska S.A., Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Unicell Poland, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook