Dodana: 24 listopad 2017 07:59

Zmodyfikowana: 24 listopad 2017 07:59

Rusza konkurs InPost i Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet

„Pokonałam samą siebie, czyli opowieść o moich punktach zwrotnych” – pod tym tytułem kryje się wspólna akcja wydawcy charytatywnego kalendarza „Dziewczyny InPost 2018” i Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. To konkurs, w którym mogą wziąć udział kobiety, zainteresowane rozwojem swoich kompetencji w zakresie storytellingu i autoprezentacji. Nagrodą dla 15 półfinalistek jest udział w profesjonalnym warsztacie z zakresu publicznego prezentowania się. Wyłoniona przez jury finalistka otrzyma zaproszenie do udziału w prestiżowej sesji Be The Change organizowanej przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Zgłoszenia do konkursu wysyłać można do 15 grudnia br.

Ilustracja do artykułu Roll_UP_Landing.jpg

Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku

- Doskonale pamiętam, jak podczas ubiegłorocznej Wigilii służbowej pojawił się pomysł charytatywnego kalendarza. To było jak iskra, w zasadzie jeszcze zanim na dobre się skończyło nasze spotkanie, zespół miał praktycznie gotowy plan. Wiedziałem, że taka idea musi ujrzeć światło dzienne – lata prowadzenia biznesu nauczyły mnie, że właśnie uważne słuchanie pracowników pozwala tworzyć nowoczesne organizacje, które wnoszą wartość zarówno do biznesu jak i do życia ludzi. Nie idealne korporacje, ale miejsca, w których chce się pracować i coś wspólnie tworzyć. Dlatego podjąłem decyzję o realizacji tego projektu – mówi Rafał Brzoska Prezes Zarządu Grupy Integer.

Charytatywny kalendarz „Dziewczyny InPost 2018” to zbiór 12 fotografii, prezentujących wybrane Panie na co dzień pełniące różne role w firmie InPost. Ukazał się w listopadzie i jest dostępny w sprzedaży w księgarniach internetowych labotiga.pl czytam.pl oraz na Allegro Charytatywni w  cenie od 50 zł. Zjawiskowe zdjęcia, wykonane we wnętrzach futurystycznego obiektu Alvernia Studios,  ilustrują wartości jakie kobiety wnoszą do zespołów, w których pracują. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza „Dziewczyny InPost 2018”  będzie przekazany na realizację programu „Pokonałam Samą Siebie”.

Opowiedz mi swoją historię

- Wybór partnera naszej akcji nie jest przypadkowy. Zależało nam na tym, by wesprzeć Panie w ich rozwoju. Ponieważ misją Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród kobiet i wspieranie rozwoju firm prowadzonych przez kobiety nie dziwi, że zdecydowaliśmy się na partnerstwo właśnie z nimi – mówi Anna Wiertel, Dyrektor Marketingu Grupy Integer. Tak powstał pomysł akcji „Pokonałam samą siebie, czyli opowieść o moich punktach zwrotnych”.

Do 15 grudnia można zgłosić się do udziału w konkursie organizowanym wspólnie przez firmę InPost i Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Akcja dedykowana jest kobietom, które są zainteresowane rozwojem w zakresie autoprezentacji i wystąpień publicznych. Na podstawie przesłanych zgłoszeń Jury konkursowe wyłoni listę 15 finalistek, które następnie wezmą udział w bezpłatnym warsztatacie ze storytellingu i autoprezentacji. Warsztat zakończony będzie wystąpieniem uczestniczek, podczas którego zostanie wybrana laureatka. Zwyciężczyni, otrzyma zaproszenie do udziału w sesji Be The Change – wydarzenia networkingowo-inspiracyjnego, organizowanego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Nagrodą będą także indywidualne sesje szkoleniowe z trenerem storytellingu. Be The Change to cykliczny i cieszący się dużym uznaniem i popularnością format wydarzeń Sieci Przedsiębiorczych Kobiet w stylu TEDex.

- Wystąpienie na BTC to szczególne wyróżnienie i przywilej. W dotychczasowych sesjach wzięły udział kobiety sukcesu ze świata biznesu, nauki, kultury a także przedstawicielki sceny startupowej – mówi Katarzyna Wierzbowska, Prezes Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Cieszymy się, że dzięki środkom przekazanym przez grupę Integer będziemy miały okazję wyjść z ideą zmiany do kolejnych Pań, umożliwiając im zaistnienie na arenie szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

Zgłoszenia do konkursu

facebook