Dodana: 19 październik 2017 12:08

Zmodyfikowana: 19 październik 2017 12:08

Coś dla pasjonatów sztuk wizualnych - konkurs filmowy Zabytkomania.

Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu filmowego Zabytkomania.

Ilustracja do artykułu detal zabyt.jpg

Pasjonaci sztuk wizualnych i historii mogą składać (nadsyłać) prace popularyzujące dziedzictwo do 31 października 2017 r. w następujących kategoriach wiekowych:

Grupa I: uczestnicy 13-18 lat. Zgłoszenia w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego oraz film animowany promujący lokalne dziedzictwo.

Grupa II: uczestnicy powyżej 18 roku życia, amatorsko zajmujący się tworzeniem filmów. Zgłoszenia w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego, film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe lub spot reklamowy promujący dobre praktyki w projektowaniu/zarządzaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości.

Grupa III: uczestnicy powyżej 18 roku życia, profesjonalnie zajmujący się tworzeniem filmów. Zgłoszenia: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego, film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe lub spot reklamowy promujący dobre praktyki w projektowaniu/zarządzaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości.

Udział w konkursie polega na zarejestrowaniu się na portalu (aktywacja od sierpnia) i wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Przed zgłoszeniem projektu konkursowego należy go opublikować na youtube.com lub vimeo.com i dodać tag „zabytkomania2017”.         

Ważne linki:

http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3472

facebook