Dodana: 28 wrzesień 2018 13:28

Zmodyfikowana: 28 wrzesień 2018 13:28

Stadion Młodych – takiego Kościoła jeszcze nie znacie

Zakonnice wjeżdżające na motorach, rapujący ksiądz, znani ludzie mówiący o swej wierze – to część programu Stadionu Młodych, imprezy ewangelizacyjnej dla młodzieży, która odbędzie się 6 października na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ilustracja do artykułu hey_ty_napis_logo (1).jpg

Pełna oficjalna nazwa tej imprezy to ogólnopolskie rekolekcje dla młodzieży „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. Organizowane one są w nawiązaniu do synodu biskupów o młodzieży, które w tym czasie będzie odbywał się w Rzymie.

Spodziewanych jest 60 tys. uczestników. Oprawę muzyczną zapewnią jedne z najlepszych zespołów w Polsce, grających muzykę chrześcijańską (TGD, Gospel Rain itd.), a także rapujący ksiądz – ks. Jakub Barczak. Będą też m.in. kardynał Kazimierz Nycz, biskup Edward Dajczak, znani ludzie opowiadający o swojej wierze (m.in. Muniek Staszczyk z T.Love i aktorka Patrycja Hurlak), mobilny konfesjonał (300 spowiedników), siostry zakonne wjeżdżające na motorach, specjalnie przygotowana oprawa taneczna – modlitwa tańcem – przez Worship Style.

Stadion Młodych organizowany jest w nawiązaniu do synodu biskupów o młodzieży, które w tym czasie odbywa się w Rzymie. Z tego względu podczas imprezy przewidziany jest telemost z Rzymem, za którego pośrednictwem kilka słów do uczestników Stadionu Młodych skieruje papież Franciszek.

 

źródło: www.kurier.pap.pl 
http://kurier.pap.pl/depesza/186405/Stadion-Mlodych--takiego-Kosciola-jeszcze-nie-znacie 

fot.www.stadionmlodych.pl 

facebook