Dodana: 21 grudzień 2017 12:15

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2017 12:15

Brytyjski rząd wesprze Biełsat w walce z rosyjską propagandą w regionie

Kancelaria brytyjskiej premier przed rozpoczęciem wizyty Theresy May w Warszawie zapowiedziała dofinansowanie polsko-brytyjskich projektów wymierzonych w rosyjską dezinformację kwotą 5 mln funtów. Jedynym wymienionym z nazwy projektem jest TV Biełsat.

Ilustracja do artykułu bielsat.jpg

W oświadczeniu podkreślono, że przekazane środki finansowe mają być przeznaczone na polsko-brytyjskie projekty z zakresu komunikacji strategicznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, pozwalając na szybsze wykrywanie i zwalczanie rosyjskich operacji dezinformacyjnych. Polska ma w nich uczestniczyć na podobnym poziomie finansowym.

Brytyjski rząd zapowiedział udzielenie wsparcia Biełsatowi, finansowanej przez Polskę telewizji, który dostarcza „obiektywne, wolne i prawdziwe informacje Białorusinom”.

W rozpoczynającej się dzisiaj wizycie w Warszawie Theresie May towarzyszyć będą ministrowie obrony, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i gospodarki.

Biełsat od tego roku rozpoczął współpracę z BBC – brytyjskim nadawcą publicznym, który udostępnił do emisji wyprodukowane przez siebie filmy, dokumenty oraz seriale. Brytyjczycy też dofinansują produkcję show kulinarnego Biełsatu.
Za: TV Biełsat
facebook