Dodana: 20 wrzesień 2017 11:29

Zmodyfikowana: 20 wrzesień 2017 11:29

Piękno naszych babć – powrót do natury. Warsztaty pięknego ciała i domu w Szudziałowie i Korycinie

Nie mogły przebierać w setkach luksusowych kremów, balsamów i malowideł. Nie znały cieni do powiek, pomadek i podkładów, a mimo to były piękne. Mowa o naszych babciach i prababciach. W czym tkwił sekret ich urody? W jaki sposób dbały o siebie? O tym przekonać się można podczas warsztatów „Piękno naszych babć – powrót do natury. Warsztaty pięknego ciała i domu” realizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Szudziałowie i Korycinie.

Ilustracja do artykułu soap-2726394_960_720.jpg

Uczestnicy spotkań uczą się korzystania z ogromu bogactwa środowiska naturalnego, poznają właściwości i zasady uprawy ziół występujących w naszym regionie, odkrywają nowe przeznaczenie produktów dostępnych na wyciągnięcie ręki, takich jak mleko, miód, kit pszczeli, oleje roślinne.

Pierwsze z warsztatów pod czujnym okiem Pauliny Karczewskiej z firmy „Rękociało” miały miejsce w Szudziałowie. Gospodynie z tej miejscowości własnoręcznie wykonały produkty do pielęgnacji ciała - kremy, mydło, sól do kąpieli, a także środki czystości - proszek do prania, proszek czyszczący, ocet ziołowy. Teraz stare receptury będą poznawać panie z Korycina. Warsztaty odbędą się w dniach 22- 23 września. Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.  Zapisy prowadzone są za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie (goksitkorycin@op.pl)

„Piękno naszych babć – powrót do natury. Warsztaty pięknego ciała i domu” to projekt skierowany do osób posiadających gospodarstwa agroturystyczne lub zamierzających podjąć taką działalność w ramach odejścia od zajęć o charakterze rolniczym na rzecz usługowych. Działanie jest realizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Partnerzy:

Gminny Ośrodek Animacji Kultury i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Szudziałowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie

Informacji o całym projekcie można zasięgnąć w Dziale Sztuk Plastycznych WOAK (tel. 85 740 37 15).

facebook