Dodana: 6 październik 2017 11:30

Zmodyfikowana: 6 październik 2017 11:43

Ostatni dzień rejestracji na konferencję „Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy”

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy”. Konferencja odbędzie się 27 października br. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu kids-2461678_960_720.jpg

Fiński model edukacji jest znany na całym świecie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zarówno z poziomu zarządzania oświatą, jak i metod edukacyjnych.
Według Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) szkoły fińskie wykazują się jednym z najwyższych wskaźników poziomu umiejętności na świecie.
Również czytanie książek cieszy się dużą popularnością wśród fińskich dzieci i młodzieży.  Na konferencji wystąpią goście z Finlandii i Polski, którzy będą mówić m.in. o znaczeniu edukacji dla Finów, codziennej rzeczywistość w fińskich szkołach, modelu doskonalenia nauczycieli.
Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zastanowić się i przedyskutować, co i na ile z fińskiego modelu warto zaadoptować w polskiej szkole.
W trakcie konferencji zostanie także zainaugurowana polsko-fińska platforma wymiany wiedzy i inspiracji między nauczycielami i zarządzającymi edukacją.

Szczegółowe informacje o konferencji są dostępne na stronie konferencji http://finskaedukacja.pl/ 

 

Rejestracja poprzez formularz rejestracyjny

 

 

facebook