Dodana: 28 listopad 2018 10:37

Zmodyfikowana: 28 listopad 2018 10:37

Oblicza dużego miasta. Konferencja na UwB

Jak kształtuje się tożsamość dużych miast? Jakie stoją przed nimi wyzwania gospodarcze czy demograficzne? Jaką rolę odgrywają ruchy miejskie czy wirtualne grupy sąsiedzkie? To tylko niektóre tematy konferencji naukowej „Oblicza dużego miasta: instytucje, organizacje, procesy".

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Naukowe spotkanie odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2018 r. na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. W programie znalazło się ponad 30 wystąpień badaczy z różnych krajowych ośrodków naukowych.

 

Organizatorami konferencji są Instytut Socjologii i Kognitywistyki UwB, Polskie Towarzystwo Socjologiczne oddział w Białymstoku, a także studenci i doktoranci Wydziału Historyczno-Socjologicznego. Wydarzenie jest objęte patronatem rektora Uniwersytetu w Białymstoku - prof. dra hab. Roberta Ciborowskiego oraz prezydenta Białegostoku – Tadeusza Truskolaskiego.

 

Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Historyczno-Socjologicznego pod adresem http://www.hist-soc.uwb.edu.pl/aktualnosci-wydzial/861-oblicza-duzego-miasta-instytucje-organizacje-procesy-konferencja. Obrady rozpoczną się w czwartek, o godzinie 11.00. Mogą im się przysłuchiwać wszyscy zainteresowani.  

 

źródło: rzecznik UwB

facebook