Dodana: 6 marzec 2018 09:40

Zmodyfikowana: 6 marzec 2018 09:40

Misja specjalna: wystrzelić zimę w kosmos! BPN-T zaprasza chętnych na warsztaty rakietowe

Podczas gdy jedni topią marzannę, by przywołać wiosnę, w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym zima będzie przeganiana w inny, nowocześniejszy sposób - przy wykorzystaniu samodzielnie skonstruowanych rakiet! Dzięki tej misji specjalnej, niebo rozbłyśnie blaskiem światełek LED, w które wyposażone będą modele. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich pasjonatów kosmonautyki na warsztaty. Do 17 marca już coraz bliżej.

Ilustracja do artykułu fot. BPN-T.jpg

Marzec to zdecydowanie najwyższy czas na pożegnanie zimy. Jakby nadal nie była pewna, czy chce odejść, uczestnicy warsztatów rakietowych pokażą jej właściwy kierunek – wystrzeliwując entuzjastycznie rakiety w kosmos! Najpierw jednak sami je zbudują. Jak? Pod okiem prowadzących zajęcia. To nic trudnego, wystarczy tylko otwarty umysł i chęci – co udowodniły poprzednie edycje warsztatów w BPN-T.

17 marca, w sobotnie południe, grupa uczestników będzie pracować nad konstrukcjami własnych rakiet, wyposażonych w światełka LED. Następnie, wraz z nastaniem zmroku, stworzone modele wystrzelą w niebo. Niesamowite widoki gwarantowane, bo o tej porze trajektoria lotu będzie doskonale widoczna. W międzyczasie wyświetlane będą filmy i zdjęcia o tematyce kosmicznej.

 

Informacje praktyczne:

Program warsztatów:
1-2 godzina: budowa modeli rakiet
3 godzina: filmy, zdjęcia, ciekawostki oraz starty wykonanych modeli

Podczas zajęć uczestnicy zbudują modele napędzane silnikami klasy A. Silniki są wymienne i jednorazowe, modele można używać wielokrotnie. Starty odbędą się na otwartym terenie, a modele wylądują na taśmach hamujących.

Zakres warsztatów:
Modele ze światłem LED, bezpieczne, sprawdzone, przeznaczone do startów z boiska szkolnego. Forma warsztatowa zapewnia najlepszy kontakt z materią. Uczestnicy będą montować, kleić, wiązać i startować.

Koszt:
Uczestnicy pokrywają wartość materiałów użytych do budowy i startów (60 zł). Po zakończonych warsztatach i zaliczonych startach, rakiety stają się własnością uczestników.

Prowadzący:
Zajęcia prowadzą instruktorzy, członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego.

Grupa docelowa:
Warsztaty adresowane są do dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Płeć nie ma znaczenia!

Przedział wiekowy uczestników:
Dzieci w wieku do 12 lat pojawiają się z opiekunem. Osoby powyżej 12 lat mogą samodzielnie budować model.

Liczba miejsc:
Limit to 15 osób.

Termin i miejsce:
17 marca 2018 (sobota) w godzinach 16.00-19.00. BPN-T, ul. Żurawia 71, Białystok.

Starty:
Starty zaczną się po zmroku na terenie BPN-T.

Zapisy na warsztaty

 

 

facebook