Dodana: 13 październik 2015 10:19

Zmodyfikowana: 13 październik 2015 10:19

Międzynarodowa konferencja naukowa „Sokolnictwo – wpływ na bioróżnorodność i dziedzictwo kulturowe w Polsce i w Europie”

Historyczne i współczesne aspekty ochrony ptaków drapieżnych w Europie, wpływ sokolnictwa na bioróżnorodność i dziedzictwo kulturowe to tylko niektóre z tematów międzynarodowej konferencji naukowej „Sokolnictwo – wpływ na bioróżnorodność i dziedzictwo kulturowe w Polsce i w Europie”. Spotkanie odbędzie się w dniach 16-17 października w supraskim „Hotelu Supraślu”.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Jednym z elementów dyskursu naukowego będzie rola jaką pełnią wytwory kultury takie jak: literatura, sztuka, tradycje i przekazy ustne w zachowaniu dokumentacji bioróżnorodności gatunków występujących w przeszłości.
Różnorodność biologiczna będzie poddana analizie na trzech poziomach: wewnątrzgatunkowym, gatunkowym i ekosystemalnym. Zostanie omówiona rola edukacji ekologicznej w społeczeństwie, związanej z zachowaniem, ochroną, reintrodukcją ptaków drapieżnych, a także kulturotwórczą rolą sokolnictwa jako materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Polsce i w Europie.

Komitet Naukowy:

Janusz Sielicki – przewodniczący, Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół"

mgr Andrzej Lechowski –współprzewodniczący, Podlaskie Muzeum Podlaskie w Białymstoku

dr Artur Gaweł – współprzewodniczący, Białostockie Muzeum Wsi

prof. Ewa Łukaszyk - Uniwersytet Warszawski

dr Agnieszka Samsonowicz - Polska Akademia Nauk

dr Jevgeni Shergalin - Falconry Heritage Trust

Gary Timbrell - Międzynarodowym Stowarzyszeniem Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Drapieżnych IAF

Mark Upton - British Archives for Falconry

Miejsce: Hotel Supraśl w Supraślu ul. Białostocka 19
Data:      16-17 października 2015

Do udziału w spotkaniu , organizatorzy zapraszają naukowców, badaczy kultury, hobbystów i wszystkich zainteresowanych tematem konferencji

***
Na konferencję zapraszają Marszałek Województwa Podlaskiego Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i Komitet Naukowy. 

Międzynarodowa konferencja naukowa organizowana jest przez Białostockie Muzeum Wsi,  Oddział  Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Ośrodek Edukacji Ekologicznej Muzeum  Podlaskiego - Sokolarnia  we współpracy z Stowarzyszeniem na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół"  Międzynarodowym Stowarzyszeniem Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Drapieżnych IAF British Archives for Falconry Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego Falconry Heritage Trust

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

W załączeniu zaproszenie i program konferencji w języku polskim i angielskim

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook