Dodana: 20 wrzesień 2017 08:40

Zmodyfikowana: 20 wrzesień 2017 08:40

Konferencja "Drewniane budownictwo w krajobrazie Podlasia. Dobre praktyki" w PMKL

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza do udziału w konferencji naukowo-praktycznej p.h.„Drewniane budownictwo w krajobrazie Podlasia. Dobre praktyki”, która odbędzie się w środę, 20 września. Spotkanie będzie poświęcone tradycyjnemu budownictwu wiejskiemu wsi podlaskiej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia elementów krajobrazu kulturowego dla rozwoju gospodarczego regionu oraz problematyki ochrony i konserwacji budynków drewnianych ze wskazaniem na dobre praktyki w tym zakresie.

Ilustracja do artykułu logo_PMKL.jpg

Organizatorzy liczą, że spotkanie będzie stanowić płaszczyznę wymiany doświadczeń między ekspertami zajmującymi się ochroną wiejskiego krajobrazu kulturowego, a mieszkańcami i użytkownikami drewnianego budownictwa.

Konferencja jest organizowana we współpracy z Instytutem Rozwoju Wsi  i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, Starostwem Powiatowym w Białymstoku oraz Knyszyńskim Ośrodkiem Kultury.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Miejsce konferencji: restauracja „Folwark Nadawki”, u. Nadawki 23, 16-010 Wasilków

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o potwierdzanie uczestnictwa poprzez wypełnienie poniższego formularzu i przesłanie go na adres: etnografia@skansen.bialystok.pl

 

facebook