Dodana: 10 wrzesień 2018 13:11

Zmodyfikowana: 10 wrzesień 2018 13:11

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Rok 1918 z perspektywy polskiej, litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej

Jak przedstawiane były okoliczności, znaczenie i ocena odzyskania niepodległości przez Polskę w historiografii i w podręcznikach szkolnych? Czym był „rok 1918” z perspektywy polskiej, litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej? To najważniejsze zagadnienia, jakimi zajmą się uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej, która w dniach 13-14 września 2018 r. odbędzie się na Wydziale Historyczno - Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Referentami będą znani historycy z Polski (Warszawa, Kraków, Białystok, Lublin, Bydgoszcz), Litwy (Wilno) oraz Białorusi (Mińsk, Grodno). Obradom i dyskusjom, które będą odbywały się w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB (Plac NZS 1), mogą przysłuchiwać się wszyscy zainteresowani.

Organizatorami konferencji są Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć pod adresem: http://historia.uwb.edu.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-miedzynarodowa-konferencje-naukowa-100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske-rok-1918-z-perspektywy-polskiej-litewskiej-bialoruskiej-i-ukrainskiej/

 

źródło: rzecznik UwB

facebook